Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 6

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 

Припускається, що мінеральні сингенетичні включення утворилися на поверхні мінерала-господаря як “побічний” продукт хімічної реакції між адсорбованими іонами і молекулами флюїда. Хімічні реакції на поверхні мінерала, що росте, кінець кінцем призводять до того, що виділяються необхідні компоненти, які добудовують гратку цього мінералу. Відтак, зароджуються мінеральні новоутворення, які шляхом гібридизації хімічних зв'язків закріплюються на поверхні мінерала і як самостійна фаза ростуть до моменту поки не стануть “в'язнями”. Особливістю мінерального включення може бути співвідношення хімічних елементів, що входять до складу цього включення, відмінне від співвідношення в такому ж мінералі, але з вміщуючого середовища.
Мінеральний склад сингенетичних включень і їх концентрація, асоціації включень за складом і їх мінералогічна спеціалізація, розміри відносно розміру мінералу-господаря є наслідком або віддзеркаленням тих физико-хімічних процесів і термодинамічної обстановки, які були характерні в період зародження і росту мінерала. Відтак, сингенетичні включення є дуже важливим джерелом інформації про історію мінерала, геохімічну спеціалізацію мінералоутворюючого середовища і про особливості їх еволюції в тісній взаємодії.
Роль каталізаторів хімічних реакцій може бути розподілена між атомами металів і летючих компонентів таким чином, що одні з них виконують функції “довгоживучих” і неодноразово беруть участь в хімічних актах, а інші після одного акту закріплюються на поверхні кристала, стимулюючи ріст новоутворень (включень). В процесі росту кристала частина атомів закріплюється на поверхні, вбудовується в кристалічну гратку мінералу, що росте, і утворює тверді розчини. При зміні термодинамічних умов тверді розчини розпадаються, внаслідок чого утворюються епігенетичні тверді і флюїдні включення.
Як приклад розглянемо метасоматичне заміщення, в якому перехід “твердого тіла в тверде” здійснюється у вигляді наступної трифазної моделі: первинна об'ємна тверда фаза – робоча гранична фаза – вторинна об'ємна фаза. Головним робочим органом при метасоматозі є гранична фаза, яка має три основні функціональні зони: забійну, обмінну, конденсаційну. Дифузія атомів від живлячого мінералу до мінералу, що росте, здійснюється аналогічно вищеописаному.
Отже, в цьому процесі утворюватимуться син- і епігенетичні включення. Але специфіка метасоматозу полягає в тому, що розчини проникають по міжзерновому простору, тріщинам спайності, іншим дефектам мінералу, забезпечуючи спрямованість заміщення індивідів від їх периферії до центру. У разі, коли заміщення відбувається не до кінця, утворюються тверді реліктові включення початкових мінералів. Їх присутність свідчить про низьку агресивність флюїдів. Наприклад, при гранітизації активність флюїдів підвищується за рахунок переходу окислу вуглецю в двоокис з виділенням тепла. Це сприяє підвищенню швидкості хімічних реакцій, що в свою чергу приводить до збільшення МЗ. Отже, в даному випадку концентрація твердих сингенетичних і реліктових включень зменшується, а флюїдних – збільшується. Якщо ж розмір МЗ зменшуватиметься, то буде переважати захоплення включень живлячого середовища.
У твердому середовищі МЗ очевидна і не викликає особливих заперечень, а в рідинних же системах вона тільки передбачається і її розглядають як міжфазну межу, яка має ширину в декілька тисяч міжатомних відстаней. Поблизу межі з кристалом в рідинній фазі виникає шар, близький за складом з твердою фазою, що росте. Іншими словами, кристал, який росте, обумовлює дифузію хімічних компонентів до граней кристала. Зв'язано це, перш за все, з тим, що міжфазове натягнення (кристал – середовище) для молекул різного сорту відрізнятиметься по величині і навіть по знаку. У зв'язку з цим вірогідність участі в хімічних реакціях на поверхні кристала домішкових молекул може наближатися до нуля. Тому сингенетичні включення в даній системі утворюються в незначній кількості.
Різкі пересичення домішкових елементів впродовж грані кристала, що росте, приведуть до численного захоплення включень живлячого середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок