Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 7

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Але оскільки між живлячим середовищем і кристалом, що росте, існує МЗ, яка утворена, в основному, летючими компонентами, то вона захоплюватиметься разом з живлячим середовищем. У зв'язку з цим розплавні включення необхідно розглядати як комбіновані, тобто такі, що складаються з реліктів живлячих і мінералоутворюючих середовищ.
У вказаних моделях передбачається, що при переході від рідинного до твердого живлячого середовища і далі до газового, ширина МЗ збільшується від декількох ангстрем до десятків мікрометрів і більше (газова фаза). Щоб довести існування передбачуваної моделі, необхідно знайти спосіб матеріалізації МЗ. Розв'язати цю проблему допомагають включення в мінералах, оскільки тверді включення (син-, епігенетичні) і включення летючих компонентів відображають спеціалізацію мінералоутворюючого середовища, а реліктові (кристалічні і затверділе вулканічне скло) – агрегатний стан і спеціалізацію живлячого середовища. Вище показано, що взаємодія живлячого середовища з кристалом, що росте, здійснюється через мінералоутворюючу зону.
Результати проведеного експерименту моделюють процес формування жил альпійського типу, з яких відібрано 23 кристали кварцу (Казахстан).
Кристали кварцу утворені комбінацією граней призми {1010}, ромбоедра позитивного {1011} і негативного {0111}, причому з переважаючим розвитком позитивного. Менш поширені прості форми – тригональний трапецоедр {5161} і тригональна піраміда {1121}.
У результаті вивчення кристалів кварцу альпійських жил і кварцу встановлені тверді (син-, епігенетичні) і флюїдні (епігенетичні) включення, що знаходяться в закономірному взаємозв'язку з генезисом мінерала-господаря.
Практично аналогічні різновиди (твердих, флюїдних) включень встановлені в кварці гранітоїдів Західного Приазов'я. Разом з тим серед твердих включень виділяються реліктові включення метаморфічних мінералів, утворення яких визначалося специфікою метасоматичного процесу. Кварц гранітоїдів містить син- і епігенетичні включення, мінеральний склад яких корелює зі складом реліктових включень. Так, якщо реліктові включення представлені роговою обманкою, то сингенетичні – сфеном; якщо ж реліктові включення представлені титановим біотитом, то сингенетичні – рутилом. Отже, реліктові включення виступають як релікти живлячого середовища для сингенетичних включень. Концентрація твердих реліктових включень знаходиться в зворотній залежності від розміру кварцу, а син-, епігенетичних і флюїдних – в прямій. Отже, права сторона кривих, де відсутні реліктові, а присутні високі концентрації твердих (син-, епігенетичних) і флюїдних включень показує, що процес формування кварцу наближатиметься до зростання кварцу альпійських жил, тобто в цій частині малюнка розмір МЗ буде вкрай великий. Ліва частина кривих відповідає малому розміру МЗ, забезпечуючи максимальне захоплення реліктових метаморфічних мінералів. Отже, зменшення розміру МЗ супроводжується захопленням включень живлячих середовищ. У зв'язку з цим розглянемо процес формування кварцу в магматичних розплавах, де розмір МЗ вкрай малий.
Результати вивчення кристалів кварцу вулканітів показали, що вони містять тверді і розплавні включення. Тверді включення (сингенетичні) – дрібні одиничні кристали апатиту і циркону. Розплавні включення представлені аморфними і розкристалізованними різновидами. Концентраційні залежності газу і вулканічного скла в расплавних включеннях співпадають з характером зміни концентраційних залежностей включень живлячих і мінералоутворюючих середовищ в кварці гранітів і альпійських жил. Виходить, що двохфазові включення (вулканічне скло, газ) необхідно розглядати як релікти живлячих (скловидний магматичний розплав) і мінералоутворюючих (летючі компоненти) середовищ, локалізованих в одній вакуолі.
Таким чином, експериментально встановлено не відомий раніше закон розподілу включень живлячих і мінералоутворюючих середовищ в кристалах кварцу, а саме: концентрація включень мінералоутворюючого середовища знаходиться в прямій залежності від розміру МЗ, а живлячої – в зворотній (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок