Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 8

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
1).
При цьому живляче середовище залежно від агрегатного стану включень може бути твердим або рідинним, мінералоутворююче – тільки газовим. В мінералоутворюючому середовищі виділяються домішкові і основні мінералоутворюючі елементи. Склад основних мінералоутворюючих елементів закладений у складі мінералу-господаря, а домішкових – в твердих включеннях і включеннях летючих компонентів.
Треба відзначити, що вчення про історію зародження, зростання і становлення індивідів і агрегатів (онтогенія) розроблено Д.П. Григор’євим, а згодом доповнено його учнями і послідовниками. Проте напрям науки про включення, які є основою для зародження багатьох мінералів, не розроблявся. Результати проведених нами досліджень дозволили розробити наступну класифікацію включень онтогенії мінералів.
Включення зародження мінералів. Як відомо, зародження мінералів може бути гомогенним і гетерогенним. Перше передбачає утворення зародків (ембріонів) усередині того середовища, в якому відбувається зростання мінералів.
Включення зростання мінералів підрозділяються на тверді і рідинні. Тверді включення мають різноманітну форму, але в цілому вона "нав'язується" симетрією мінералу-господаря. Такі включення діагностуються по індукційних поверхнях. Особливий випадок – включення сподумена в кварці, що утворився в результаті розпаду петаліта. Вони орієнтовані паралельно досконалій спайності петаліта, мають пластинчасту форму.
Рідинні включення зростання – це релікти живлячих середовищ (розчинів, застиглих розплавів). Часто спільно з останніми спостерігається газова фаза. Такі включення є комбінованими, тобто розчин або розплав – це релікти живлячого середовища, а газова фаза - мінералоутворюючого.
Включення становлення мінералів підрозділяються на тверді і флюїдні. У разі розпаду твердого розчину виникають тверді включення, що закономірно орієнтуються в мінералі-господарі. Наприклад, включення сподумена орієнтуються в кварці в одному напрямі – паралельно осі третього порядку.
На ранній стадії кристалізації кварцу можливе утворення своєрідних флюїдних включень: розташованих перпендикулярно осі (кварц гранітоїдів) або такі, що гвинтоподібно закручуються уздовж цієї ж осі (кварц альпійських жил). Зовні вони нагадують тріщини, які насправді є хибними. Передбачається, що ці включення сформувалися в результаті злиття дислокації, вакансій.
Включення зміни мінералів – це вторинні включення, що утворюються в результаті механічної дії, температури, флюїдів на кристал, що вже сформувався. У вивчених зразках таким шляхом утворилися флюїдні включення, що важко діагностуються через малі розміри (0,5–2,0 мкм), які рівномірно розподілені в мінералі-господарі і зумовили молочно-білий колір кварцу. При цьому змінюються включення, що утворені на стадіях зародження, зростання і становлення мінералу. Наприклад, в альбіт-сподуменових пегматитах з широко проявленими метасоматичними процесами кварц набуває молочно-білого кольору, а його включення сподумена частково або повністю вилуговуються. На їх місці залишаються порожнини, виконані газом або рідиною. До цієї групи включень відносяться і включення залікованих тріщин.
Таким чином, розгляд включень з позицій генетичного аналізу дозволяє реконструювати процес зародження, зростання, становлення і зміни мінералів і включень в них в часі. Виявлення закономірностей їх розподілу в геологічних комплексах дає можливість одержати уявлення про геологічні процеси, що відбуваються в земній корі. Такий підхід піднімає мінерагенічний напрям на якісно новий рівень генетичних побудов.
Розділ 4 Тверді включення в кварці як критерії розчленування гранітоїдів Західного Приазов’я і Середнього Придніпров’я УЩ
Генетична ідентифікація докембрійських гранітоїдів – проблема надзвичайної актуальності, перш за все для оцінки їх потенційної рудоносності. Відомо, що величезні маси гранітів, що формуються шляхом гранітизації і мігматизації у супроводі широкого алохімічеського метаморфізму гнейсових порід, звичайно безрудні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок