Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА / сторінка 9

Назва:
Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,61 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Максимальну рудоносність мають пізніші граніти, які проникають в ході тектоно-магматичної активації платформених структур.
Для поділу і типізації гранітоїдних комплексів Західного Приазов'я Українського щита і були проведені роботи по вивченню включень в кварці.
Вивчення твердих включень в кварці гранітоїдів дозволяє виділити три генетичні групи: прото-, син- і епігенетичні.
Протогенетичні включення – релікти метаморфічних мінералів, що є типоморфною ознакою формування кварцу в твердому середовищі і вказують на низьку агресивність гранітизуючих флюїдів. Включення мають неправильну форму, розміри, що перевищують 300 мкм, і асоціюють з флюїдною фазою (межа включень і мінералу-господаря).
Сингенетичні включення мають правильну форму, часто відповідну симетрії мінералу-господаря. Розмір їх не перевищує 100 мкм. Вміст включень від гнейсів до пегматоїдних гранітів зменшується і чітко корелює з наявністю біотита та амфібола, а саме: чим більше біотиту в породі, тим більше сингенетичних включень (польового шпату, біотита). Отже, мінеральний склад метаморфічних порід визначає склад сингенетичних включень.
Епігенетичні включення – це продукти розпаду твердого розчину. Для них характерне закономірне орієнтування в мінералі-господарі (кварці) і голчата форма виділень.
Кожна група включень в кварці гранітоїдів, виходячи із запропонованої методології реконструкції мінералоутворюючих і живлячих середовищ, дає певну інформацію про генезис кварцу. Протогенетичні включення метаморфічних мінералів відображають утворення кварцу в твердому середовищі за рахунок метаморфічних мінералів, син-, епігенетичні – спеціалізацію кварцутворюючого середовища. Протогенетичні включення характерні в основному для гнейсів і біотитових гранітів, включення мінералоутворюючих середовищ є "накрізними". Це дало підставу для виявлення закономірностей розподілу мінерагеничної спеціалізації включень кварцу в гранітоїдах Західного Приазов'я.
Гайчурська структура. В геологічній будові басейну р. Гайчур беруть участь всі супракрустальні утворення і гранітоїдні комплекси, що виділяються в Західному Приазов'ї. Гранітоїди району, що вивчається, залежно від складу син- і епігенетичних включень мають титанову, алюмінієво-титанову і алюмінієву спеціалізацію мінералоутворюючого середовища кварцу.
Гранітоїди з титановою спеціалізацією кварцу залежно від мінерального складу включень, у свою чергу, підрозділяються на п'ять різновидів.
Перший різновид гранітоїдів утворився за рахунок амфіболітів, оскільки кварц гранітоїдів містить включення рогової обманки, яка по своїх оптичних властивостях і елементах-домішках відповідає роговій обманці вміщуючих амфіболітів. Продуктами гранітизації є сфен і ітротитаніт, які встановлені в кварці і польовому шпаті у вигляді включень.
Другий різновид гранітоїдів містить дві генерації кварцу. Перша генерація має молочно-білий колір, обумовлений численними флюїдними включеннями, що важко діагностуються. Кварц другої генерації прозорий і містить релікти молочно-білого кварцу, голубувато-зелену рогову обманку, сфен, ітротитаніт, епідот, циркон, короткогольчатий рутил, ільменіт. Критерієм виділення цього різновиду гранітоїдів є ільменіт і короткоголчатий рутил, що не зустрічається в інших гранітоїдах. Характерна ознака цих порід – червонуватий відтінок, який, як показав лазерно-спектральний аналіз, обумовлений гідрооксидами титана. Інтенсивність фарбування гранітоїдів чітко корелює із вмістом кварцу другої генерації: чим більше кварцу в породі, тим слабкіший червоний відтінок.
Третій різновид гранітоїдів не містить реліктових включень метаморфічних мінералів в кварці. З сингенетичних присутні одиничні включення рутилу, що орієнтовані в різних напрямах. До цієї групи гранітоїдів відносяться і пегматити, що містять товстопризматичний ксенотим. Концентрація ітрію в пегматитах досягає 35 г/т; тобто їх можна віднести до рідкісноземельних. Останні, іноді як релікти, присутні в керамічних пегматитах. Судячи з флюїдних включень в кварці, рідкісноземельні пегматити зазнали метасоматичних перетворень, тобто вони є більш ранішими утвореннями, ніж керамічні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Реферат на тему: Критерії КОМПЛЕКСНОЇ ГЕОЛОГО-ПРОМИСЛОВОЇ ОЦІНКИ гранітоїдІв ЗАХІДНО-ПРИАЗОВСЬКОГО БЛОКА УКРАЇНСЬКОГО ЩИТА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок