Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГУЛЮВАННЯ ТЕМПІВ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ МЕТОДАМИ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ

РЕГУЛЮВАННЯ ТЕМПІВ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ МЕТОДАМИ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ

Назва:
РЕГУЛЮВАННЯ ТЕМПІВ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ МЕТОДАМИ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,62 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ПРОМИСЛОВОСТІ
МАЗУР Юлія Олександрівна
УДК 336.02:330.35
РЕГУЛЮВАННЯ ТЕМПІВ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ МЕТОДАМИ ПОДАТКОВОЇ
ПОЛІТИКИ
Спеціальність 08.00.08 – Гроші, фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Вишневський Валентин Павлович,
Інститут економіки промисловості НАН України (м. Донецьк), завідувач відділу фінансово-економічних проблем використання виробничого потенціалу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Алєксєєв Ігор Валентинович,
Національний університет „Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України (м. Львів), завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Орлова Валентина Олександрівна,
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, директор Інституту обліку і фінансів.
Захист відбудеться „2” липня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.151.01 Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіки промисловості НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий „30” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Кузьменко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення стабільно високих темпів економічного зростання є важливою умовою інтеграції України у світове співтовариство. Це пов'язано з відносно низьким обсягом ВВП на душу населення. Так, якщо в 2006 р. у країнах ЄС даний показник становив у розрахунку на одну особу 28,9 тис. дол. (100% за паритетом купівельної спроможності), у Росії – 12,2 тис. дол. (42,2% за паритетом купівельної спроможності), то в Україні – лише 7,8 тис. дол. (27,0% за паритетом купівельної спроможності). І якщо Росія згідно з Програмою соціально-економічного розвитку Російської Федерації на середньострокову перспективу ставить задачу протягом найближчих 10 років подвоїти розміри ВВП, то Україні для досягнення європейських показників необхідно збільшити його значення більш ніж у 3 рази. Тому задача підтримки позитивної динаміки обсягів виробництва товарів та надання послуг має першорядне значення для держави.
Одним із чинників інституційного середовища, що сприяє збільшенню темпів економічного зростання, є податкова політика. Завдяки їй держава має важелі управління економікою країни, що знаходить відображення в обсязі валового продукту.
Проблема забезпечення економічного зростання з використанням методів податкової політики не є новою. Її досліджували представники неокласичної та кейнсіанської шкіл економічної думки, а також більш пізніх течій – сучасного ендогенного зростання та економіки сталого розвитку. Моделі зростання набули найбільшого розвитку в неокласичній економічній теорії (Р. Барро, Р. Кінг, Р. Лукас, С. Ребело, Х. Узава), де визначався вплив податків на рівень доходу від реалізованої продукції. Обсяг ВВП згідно з даним підходом, як правило, розраховується через виробничу функцію Кобба-Дугласа. У кейнсіанських моделях (Е. Домар, Дж. Кейнс, Дж. Робінсон, П. Самуельсон, Е. Хансен, Р. Харрод) макроекономічний аналіз здійснюється з використанням мультиплікатора (зворотної величини від граничної схильності до заощаджень). Проте дослідження процесів накопичення та схильності до заощаджень, що набули поширення в традиційних кейнсіанських моделях, поступилися місцем моделям оподаткування в їх сучасній постановці (К. Джадд, Дж. Ейджелл, Дж. Корсетті, К. Miнo, М. Пірссон, Н. Робіні, E. Фелпс), а також моделям економічного зростання в глобальному масштабі з позицій сталого розвитку (Дж. Боуерс, Г.-Дж.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГУЛЮВАННЯ ТЕМПІВ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ МЕТОДАМИ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок