Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Податки в Україні та в державах–членах Європейського Союзу: порівняльно-правовий аналіз

Податки в Україні та в державах–членах Європейського Союзу: порівняльно-правовий аналіз

Назва:
Податки в Україні та в державах–членах Європейського Союзу: порівняльно-правовий аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут законодавства Верховної Ради України
Нонко Артур Вікторович
УДК 336.22(477:4ЄС)(043.3)
Податки в Україні та в державах–членах
Європейського Союзу: порівняльно-правовий аналіз
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі проблем розвитку національного законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук,
Грицяк Ігор Андрійович,
Національна академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри європейської інтеграції
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент,
Орлюк Олена Павлівна,
Науково-дослідний Інститут інтелектуальної власності Академії правових наук України, директор
кандидат юридичних наук, доцент,
Ісаєва Наталія Карлівна,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого, кафедра адміністративного права, м. Харків.
Захист відбудеться “16” грудня 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .867.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України, 04053, м. Київ, пров. Нестерівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України, 04053, м. Київ, пров. Нестерівський, 4.
Автореферат розіслано “16” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Биков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Україна на сучасному етапі розвитку прагне отримати статус країни з ринковою економікою і тому виявляє бажання взяти участь в інтеграційних процесах світового масштабу, особливо в тих, що відбуваються в Європі. Ця готовність повинна проявлятися не тільки у можливості механічного перенесення правових норм, наприклад із спільного правового надбання Європейського Союзу (acquis communautaire) в національне законодавство, а й у спроможності адаптувати їх до наших умов, виробивши обґрунтовану й узгоджену з погляду національних інтересів країни внутрішню та зовнішню політику.
Зокрема, для виконання взятих відповідно до ст. 51 Угоди про партнерство й співробітництво між Україною і Європейськими Спільнотами та їх державами-членами зобов’язань Україна повинна вжити „заходів для забезпечення того, щоб її законодавство поступово було приведене у відповідність до законодавства Спільнот”. У зв’язку з чим питання зближення законодавства у сфері податків та непрямого оподаткування відносяться сторонами до тих сфер, на яких Україна повинна зосередити увагу в першу чергу.
Отже, проведення порівняльно-правового аналізу основних видів податків, що стягуються в Україні та державахчленах Європейського Союзу, несе в собі спробу встановити відмінності у правовому регулюванні, віднайти недоліки у вітчизняному законодавстві та звернути увагу на можливості їх усунення, що в цілому є на сучасному етапі актуальним та відповідає політиці держави щодо поступового приведення податкового законодавства у відповідність із acquis communautaire в сфері оподаткування.
Під час проведення дослідження вивчались роботи вітчизняних і зарубіжних фахівців, в яких були висвітлені питання загальної теорії права та порівняльного правознавства С.С. Алексєєва, Ю.О. Тихомирова та Л.С. Явіча; теорії європейського права Г. Де Бурка, І.А. Грицяка, В. Денисова, Г. Друзенко, Л.М. Ентіна, Ю. Капіци, А.Я. Капустіна, В. Кернза, П. Крейга, П. Маланчука, В. Маромазова, В.І. Муравйова, А.В. Омельченка, В.Ф. Опришка, А. Татама, Б.М. Топорніна, А.С. Фастовця; теорії фінансового права Л.К. Воронової, Н.К. Ісаєвої, Р. Масгрейва, О.П. Орлюк, Н.І. Хімічової; теорії податкового права та європейського податкового права, інших загальнотеоретичних питань з оподаткування – М. Боскіна, K.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Податки в Україні та в державах–членах Європейського Союзу: порівняльно-правовий аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок