Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФРОНТАЛЬНЕ ВОЛОГОПЕРЕНЕСЕННЯ НАД ТЕРИТОРІЄЮ УКРАЇНИ

ФРОНТАЛЬНЕ ВОЛОГОПЕРЕНЕСЕННЯ НАД ТЕРИТОРІЄЮ УКРАЇНИ

Назва:
ФРОНТАЛЬНЕ ВОЛОГОПЕРЕНЕСЕННЯ НАД ТЕРИТОРІЄЮ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГРУШЕВСЬКИЙ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 551.58:551.571.7
ФРОНТАЛЬНЕ ВОЛОГОПЕРЕНЕСЕННЯ НАД ТЕРИТОРІЄЮ УКРАЇНИ
11.00.09 – метеорологія, кліматологія, агрометеорологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат географічних наук, доцент
Івус Галина Петрівна,
Одеський державний екологічний університет,
завідувач кафедри теоретичної метеорології та
метеорологічних прогнозів
Офіційні опоненти:
-доктор географічних наук, старший науковий співробітник Ломакін Павло Дем’янович, Морський гідрофізичний інститут НАН України, м.Севастополь, провідний науковий співробітник;
- кандидат географічних наук, старший науковий співробітник Шинкевич Наталія Генадіївна, Український науковий центр екології моря, старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, географічний факультет, кафедра метеорології та кліматології.
Захист відбудеться “8” грудня_ 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, Одеса, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою: 65016, Одеса, вул. Львівська, 15, ОДЕКУ.
Автореферат розіслано 5 листопада_2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чугай А.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність дослідження та неформального інтересу вчених до проблеми клімату підтверджується організацією і проведенням багатьох національних і міжнародних програм, які забезпечують значний прогрес у створенні теоретичної та емпіричної баз даних. Тому досить природньо, що увага до окремих, найрізноманітніших складових клімату знайшла своє відображення в роботах багатьох вчених відповідних галузей науки.
Як відомо, однією з складових клімату є загальна циркуляція атмосфери, яка виступає визначальним чинником в ідентифікації типу кліматичної епохи. Тому пошук предикторів, що зумовлюють той чи інший тип циркуляції, пояснення їх впливу з точки зору фізики атмосфери, геофізики є логічним продовженням вирішення поставленої проблеми.
На даний момент наявність цілого ряду аномальних типів погод, що виникають в різних частинах земної кулі, актуалізують активність досліджень у вказаному напрямку (Кондратьєв К.Я., Шакіна Н.П., Єфімов В.А., Мартазінова В.Ф. та ін.). В Атлантико-Європейському секторі до однієї з аномалій погоди відносяться штормові циклони, проходження яких в останні 5-7 років супроводжується ураганними вітрами, випадінням значно вищої за норму кількості опадів та, як наслідок, виникненням катастрофічних повеней. Приклади виходу подібних, із значним вологозапасом циклонів з особливою гостротою ставлять питання як про можливість переорієнтації домінуючого напрямку перенесення атмосферної вологи, так і про пошук причин цієї переорієнтації.
Крім того, актуальність дисертаційної роботи визначається практичною необхідністю мати надійну інформацію про надходження атмосферної вологи на територію України. Особливу важливість представляють характеристики вологообігу між морськими акваторіями та материковими територіями України. Необхідні подібні відомості й про трансграничне перенесення вологи зі суміжних з Україною територій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної работи відповідає основним напрямкам наукової діяльності кафедри теоретичної метеорології та метеорологічних прогнозів Одеського державного екологічного університету і виконана в складі держбюджетних науково-дослідницьких робіт “Дослідження аномальних атмосферних процесів в Україні № ДР 0199U001139, розділ 3 “Дослідження режиму вітру у граничному шарі атмосфери для території Причорномор’я” та “Моделювання аномальних атмосферних процесів в Україні” № ДР 0104U000291, розділ 2 “Моделювання процесів цикло- і антициклогенезу, атмосферних фронтів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФРОНТАЛЬНЕ ВОЛОГОПЕРЕНЕСЕННЯ НАД ТЕРИТОРІЄЮ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок