Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку

Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку

Назва:
Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,46 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Якубовський Сергій Олексійович
УДК 339.92
Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку
08.05.01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора
економічних наук
КИЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі міжнародних валютно-фінансових відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Науковий консультант - доктор економічних наук, професор
пЛОТНІКОВ Олексій Віталійович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, завідувач відділу міжнародних
валютно-фінансових відносин
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік Національної академії наук України
Чухно Анатолій Андрійович,
Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, професор кафедри економічної теорії
доктор економічних наук, професор
Панченко Євген Григорович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри міжнародного менеджменту
 
доктор економічних наук, старший науковий
співробітник
Барановський Олександр Іванович,
Український центр економічних і політичних
досліджень імені Олександра Разумкова, провідний
експерт
Провідна установа – Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин, місто Київ.
Захист відбудеться 27 січня 2004 року о 14-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.176.01 в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ – 30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030 м. Київ – 30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий 26 грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На рубежі ХХ – XXI століть у світовій економіці спостерігається інтенсивна глобалізація виробничої та інвестиційної діяльності, що призводить до поступового об’єднання історично відособлених і різних економік у єдине ринкове господарство. У ході цього процесу відбувається утворення нової економічної системи, у якій бар’єри на шляху міжнародної інвестиційної, виробничої і торговельної діяльності або цілком відсутні, або зведені до мінімуму.Наприкінці ХХ сторіччя – на початку ХХI у світовій економіці спостерігається інтенсивна глобалізація виробничої й інвестиційної діяльності, що призводить до поступового об’єднання історично відособлених і відмінних одна від одної економік у єдине ринкове господарство. У ході цього процесу відбувається утворення нової економічної системи, у якій бар’єри на шляху міжнародної інвестиційної, виробничої і торгівельної діяльності або цілком відсутні, або зведені до мінімуму. Основою глобалізації та її головною рушійною силою є транснаціональні корпорації (ТНК), які завдяки прямим закордонним інвестиціям (ПЗІ) постійно посилюють свій вплив як на розвиток міжнародних економічних відносин, так і на конкурентоздатність національних економік.
Масштаби операцій та могутність сучасних транснаціональних корпорацій обумовили інтерес вчених до них, що сприяло появі у вітчизняній науці значної кількості досліджень, у тому числі докторських та кандидатських дисертацій, присвячених аналізу діяльності ТНК та її наслідків для економіки України. При цьому більшість існуючих досліджень все ж є досить однобічними, бо в них автори майже апріорно вважають, що прямі закордонні інвестиції ТНК є безсумнівним благом, та від їх залучення залежить структурна перебудова економіки України, технічна і технологічна модернізація як самого виробництва, так і всієї економічної та соціальної інфраструктури.
Дослідники також вважають, що залучений в Україну обсяг ПЗІ в декілька разів менший, ніж його можна отримати, виходячи з економічного потенціалу країни, і, безперечно, значно менший за необхідний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: Інвестиційна діяльність транснаціональних корпорацій в умовах сучасного економічного розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок