Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОЇ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОЇ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОЇ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,55 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Плющай Інна Вячеславівна
УДК 539.213 : 546.3
ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОЇ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ
01.04.13 - фізика металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Макара Володимир Арсенійович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри фізики металів.
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук, професор
Мільман Юлій Вікторович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М.Францевича, завідувач відділом;
доктор фізико-математичних наук, професор
Куницький Юрій Анатолійович,
Національний Технічний Університет України “Київський політехнічний інститут”.
Провідна установа: Інститут металофізики імені Г.В.Курдюмова НАН України.
Захист відбудеться “ 26 ” березня 2001 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради № Д 26.001.23 на фізичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
03022, м. Київ, проспект Глушкова, 6, фізичний факультет, ауд. 200.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимірська, 58.
Автореферат розісланий “_22___липня___ 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук, професор Б.А.Охріменко


загальна характеристика роботи
Актуальність теми: Теоретичне та експериментальне дослідження аморфних металевих сплавів (АМС) викликає значний інтерес як з точки зору поглиблення знань у галузі фізики невпорядкованих систем, так і завдяки суто практичним потребам використання таких матеріалів як функціональних. Останнє зумовлене тим, що структурні особливості АМС визначають унікальний комплекс фізичних властивостей цих матеріалів, що робить їх практично незамінними у багатьох сучасних технологіях.
Однак попри всі переваги аморфних сплавів існує проблема, яка обмежує можливості їх практичного використання та потребує уваги дослідників – це питання стабільності аморфного стану. Відомо, що АМС за своєю природою є метастабільними і під дією зовнішніх чинників відбувається кристалізація цих матеріалів, що призводить до втрати їх службових характеристик. Отже, одне із основних питань, що привертає увагу у галузі фізики аморфних систем, є проблема підвищення температурно-часового інтервалу їх стабільності. Оскільки концепції, що базуються лише на аналізі атомної структури, у повній мірі не можуть пояснити термічну стійкість АМС, Нагель та Таук запропонували електронний критерій термостабільності аморфного стану металевих сплавів. Але питання його застосовності до опису стабільності АМС на основі перехідних металів залишається відкритим. Була доведена застосовність критерію Нагеля-Таука щодо термостабільності АМС на основі Ni, Ti-Cu та Ti-Ni. Однак, на сьогодні, не з’ясовано, яку роль відіграє електронний фактор у визначенні стабільності аморфного стану АМС на основі Fe, чи застосовний у даному випадку критерій Нагеля-Таука.
Розв’язання вищезазначеної проблеми потребує як систематичного дослідження впливу варіювання складу АМС на основі Fe на температурний інтервал стабільності аморфного стану, так і визначення особливостей електронної структури цих матеріалів, зокрема топології кривої густини електронних станів поблизу рівня Фермі. Проведений у роботі одночасний аналіз особливостей електронної структури АМС на основі Fe та закономірностей зміни інтервалу стабільності аморфного стану дає можливість висвітлити стабілізуючі фактори, що дозволяє запропонувати способи цілеспрямованого впливу з метою підвищення стабільності таких матеріалів, і, як наслідок, розширити межі їх практичного використання.
Іншою цікавою особливістю АМС на основі перехідних металів, яка викликає інтерес дослідників, є різноманітність їх кінетичних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЕЛЕКТРОННОЇ СТРУКТУРИ ТА ВЛАСТИВОСТІ АМОРФНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок