Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК НАУКИ АГРАРНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

РОЗВИТОК НАУКИ АГРАРНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

Назва:
РОЗВИТОК НАУКИ АГРАРНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,30 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ІМЕНІ В.М.КОРЕЦЬКОГО
БАГАЙ НАДІЯ ОНУФРІЇВНА
УДК № ________________
РОЗВИТОК НАУКИ АГРАРНОГО ПРАВА УКРАЇНИ
Спеціальність: 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Львівському Національному університеті імені Івана Франка Міністерства науки і освіти України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор,
Титова Ніна Іванівна,
Львівський Національний університет
імені Івана Франка, професор
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України Погрібний Олексій Олексійович, Одеська національна юридична академія, завідуючий кафедрою аграрного, земельного та екологічного права;
кандидат юридичних наук, доцент, Носік Володимир Васильович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент.
Провідна установа: Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, кафедра аграрного права, Міністерство освіти і науки України, м.Харків.
Захист відбудеться 21.10.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради з юридичних наук Д.26.236.02 при Інституті держави і права імені В.М.Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м.Київ-1, вул.Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права імені В.М.Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м.Київ-1, вул.Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 20.09.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кучеренко І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Юридична наука покликана відкривати і обгрунтовувати теоретично систематизовані правові знання та на їх основі програмувати доцільний розвиток законодавства. Зростає значення юридичної науки в сучасний період розбудови в Україні правової держави, що супроводжується потребою вироблення радикально нового правового наукового світогляду та активним розвитком законодавства в усіх сферах суспільного життя. Особливо це стосується науки аграрного права України, оскільки радикалізація економічних відносин почалася з реформування земельних та аграрних відносин.
Необхідність формування соціально орієнтованої ринкової економіки в країні зумовили ряд пріоритетних напрямів державної аграрної політики. Одним із них є реалізація земельної та аграрної реформ в Україні. Важливим правовим засобом належного здійснення заходів по реформуванню суспільних відносин в аграрному секторі економіки є науково обгрунтована, взаємоузгоджена у всіх своїх ланках система аграрного законодавства України.
На жаль, попередній період розвитку аграрного законодавства України (в тому числі з питань здійснення земельної та аграрної реформ) свідчить про відсутність належного наукового обгрунтування становлення та розвитку окремих аграрно-правових інститутів, аграрного законодавства в цілому, неповне врахування висновків та рекомендацій науки аграрного права України у правотворчій діяльності державних органів. У зв'язку з цим особливого значення набуває розвиток науки аграрного права України, яка шляхом розробки теоретичних рекомендацій покликана сприяти забезпеченню найбільш ефективного правового регулювання суспільних відносин в аграрному секторі економіки.
Процес становлення сучасної науки аграрного права України, що почався ще в кінці 1960-х – на початку 1970-х років ХХ ст., був надзвичайно складним та своєрідним, оскільки означав формування якісно нової комплексної системної галузі знань і разом з тим характеризувався певним правонаступництвом. Існування великого кола загальнотеоретичних проблем щодо визнання комплексної, інтегрованої та спеціалізованої галузі сільськогосподарського (аграрного) права зумовили відповідні дискусійні напрями аграрно-правових наукових досліджень в той період, що поступово видозмінювались, поглиблювались шляхом розробки науково-правових засад аграрного законодавства, проблем розвитку окремих аграрно-правових інститутів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: РОЗВИТОК НАУКИ АГРАРНОГО ПРАВА УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок