Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Банки на ринку корпоративних цінних паперів в Україні

Банки на ринку корпоративних цінних паперів в Україні

Назва:
Банки на ринку корпоративних цінних паперів в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,10 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шапран Віталій Сергійович
УДК 336.71
Банки на ринку корпоративних цінних
паперів в Україні
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі банківських інвестицій Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
КОВАЛЬЧУК Ельга Андріївна,
Київський національний економічний університет, доцент кафедри банківських інвестицій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент,
Алексеєнко Максим Дмитрович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри банківської справи
кандидат економічних наук,
Степаненко Анатолій Іванович,
Національний банк України,
Начальник Головного управління НБУ по м. Києву і
Київській області
Провідна установа – Тернопільська академія народного господарства, кафедра банківського менеджменту і обліку, Міністерства Освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться „ 23 ” травня 2005 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 203 .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. 201
Автореферат розісланий „ 20 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. ПОДДЄРЬОГІН


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах ринкової системи господарювання ринку корпоративних цінних паперів притаманні ряд важливих функцій, що тісно пов’язані із можливостями економічного зростання. Розвинений ринок корпоративних цінних паперів сприяє більш ефективній мобілізації вільних ресурсів для участі в інвестиційному процесі. Банки як повноцінні учасники ринку корпоративних цінних паперів і універсальні фінансові інституції здатні реалізувати свій потенціал на ринку корпоративних цінних паперів як емітенти, інвестори, посередники та інфраструктурні учасники.
Банки в Україні історично є фінансовими посередниками, що відіграють значну роль у становленні різних сегментів фінансового ринку. Особливий статус банків в Україні дозволяє їм здійснювати діяльність у різних секторах фінансового ринку і мати значні переваги над іншими учасниками ринку. Привілейоване положення банків як універсальних фінансових інститутів викликає адекватну реакцію інших учасників ринку, що відстоюють свої права.
В сучасних умовах поглиблення конкуренції, глобалізації і трансформації ринкових відносин для оцінки ролі банків в розвитку ринку корпоративних цінних паперів в Україні недостатньо розглядати тільки їх фінансовий потенціал, як основу для участі у розбудові національної ринкової системи. Комплексного аналізу потребують відносини банків із власними акціонерами, із афільованими компаніями та інвесторами, що співволодіють корпоративними правами емітентів разом із банками.
Аналіз зазначеної системи відносин на мікрорівні пов’язаний з вирішенням проблеми створення якісної системи корпоративного управління. Неоднозначною є роль банківських інститутів у розвитку ринку корпоративних цінних паперів. Міжнародний досвід участі банків на ринку корпоративних цінних паперів та еволюція протилежних американської та європейської систем регулювання операцій банків на ринку корпоративних цінних паперів свідчать про глобальний характер проблеми.
Тому особливої актуальності набуває пошук шляхів використання можливостей банківської системи на ринку корпоративних цінних паперів, зокрема вдосконалення ринкових відносин і впливу банків на розвиток ринку корпоративних цінних паперів, що сприятиме економічному зростанню України.
В Україні проблеми участі фінансових посередників, зокрема банків на ринку корпоративних цінних паперів висвітлені в працях таких вітчизняних економістів, як: О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Банки на ринку корпоративних цінних паперів в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок