Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЗАЦЬКІ ПЕЧАТКИ ГЕТЬМАНЩИНИ (СЕРЕДИНА ХVII – ХVІІІ СТ.) За архівними матеріалами Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського

КОЗАЦЬКІ ПЕЧАТКИ ГЕТЬМАНЩИНИ (СЕРЕДИНА ХVII – ХVІІІ СТ.) За архівними матеріалами Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського

Назва:
КОЗАЦЬКІ ПЕЧАТКИ ГЕТЬМАНЩИНИ (СЕРЕДИНА ХVII – ХVІІІ СТ.) За архівними матеріалами Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,17 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ
ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ім. М.С.ГРУШЕВСЬКОГО
СИТИЙ Ігор Михайлович
УДК 94 (477) “16-17”: 929.651: 930.2
КОЗАЦЬКІ ПЕЧАТКИ ГЕТЬМАНЩИНИ
(СЕРЕДИНА ХVII – ХVІІІ СТ.)
За архівними матеріалами
Чернігівського історичного музею
ім. В.В. Тарновського
07.00.06 – історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, Лепявко Сергій
Анатолійович, Чернігівській державний
педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка,
професор кафедри історії та археології України
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор Швидько
Ганна Кирилівна, Національна гірнича
академія України, професор кафедри
українознавства та політології
кандидат історичних наук Сокирко Олексій
Григорович, Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, старший викладач.
Провідна установа – Інститут історії України НАН України,
відділ спеціальних історичних дисциплін
(м.Київ)
Захист відбудеться “26” грудня 2002 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 при Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України за адресою: 252601, м.Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України за адресою: 252601, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 21 листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність проблеми. Здобуття Україною незалежності сприяло значному підйому вітчизняної історичної науки. Цей процес захопив і спеціальні історичні дисципліни, зокрема сфрагістику, предметом якої є печатки.
Зростаюча вагомість сфрагістичних досліджень пояснюється зміною соціальних орієнтирів – від загального (людина – гвинтик держави) до індивідуального (держава для людини, особистість – є вищим пріоритетом суспільства).
Індивідуалізація українського суспільства має різнобічні прояви. Це, насамперед, розвиток місцевого самоврядування, а звідси посилення уваги до староукраїнських традицій в галузі міської, селищної, територіальної сфрагістики. Це – розвиток нових форм господарювання, і їх відповідного юридичного оформлення, що викликає інтерес до цехових печаток і емблем.
Це – розвиток культурологічних, генеалогічних, історико-краєзнавчих об'єднань та фундацій, які проявляють великий інтерес до приватної сфрагістики, що висуває на порядок денний вияв та систематизацію, узагальнення цієї галузі сфрагістики.
Вивчення станової сфрагістики дозволяє більш фахово розв'язати загальноісторичні питання, як_от: історія української шляхти, козацтва, міщанства тощо.
У дисертації досліджуються козацькі печатки доби Гетьманщини. Вивчення цієї категорії пам’яток обумовлене визначальною роллю козацтва у створенні цієї держави. Сфрагіси були обов’язковим елементом суспільного життя козацької держави. Проте, слід зазначити, що їхнє вивчення є малодослідженим напрямком в українській історіографії, а це заважає змалювати повноцінну картину громадсько-політичного життя Гетьманщини.
В Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В.Тарновського (ЧОІМ) зберігається одне з кращих у світі рукописних зібрань документів Гетьманщини, яке дозволяє простежити всю історію козацьких сфрагістичних пам'яток – від державних до корпоративних та приватних, встановити їхні загальні та відмінні риси, виробити практичні рекомендації щодо використання в сучасному українському суспільстві, адже чим глибша традиція, тим міцніше держава, яка на неї спирається.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОЗАЦЬКІ ПЕЧАТКИ ГЕТЬМАНЩИНИ (СЕРЕДИНА ХVII – ХVІІІ СТ.) За архівними матеріалами Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок