Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> управління якістю робіт авіаційних спеціалістів при технічному обслуговуванні Повітряних суден

управління якістю робіт авіаційних спеціалістів при технічному обслуговуванні Повітряних суден

Назва:
управління якістю робіт авіаційних спеціалістів при технічному обслуговуванні Повітряних суден
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,99 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
національний авіаційний університет
Мухамед Жихад Алі Мансур
УДК 629.735.083.02/06:681.3 (043.3)
управління якістю робіт авіаційних спеціалістів
при технічному обслуговуванні Повітряних суден
05.22.20 - Експлуатація і ремонт засобів транспорту
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі збереження льотної придатності авіаційної техніки Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент Бурлаков Вадим Іванович, професор кафедри збереження льотної придатності АТ Національного авіаційного університету,
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Іщенко Сергій Олександрович, Національний авіаційний університет, завідувач кафедрою аеродинаміки ПС та безпеки польотів
кандидат технічних наук, Сикорський Євген Олександрович, Державний департамент авіаційного транспорту України, начальник відділу Українського Центру з науково-методичного забезпечення експлуатації авіаційної техніки
Провідна установа:
Харківський інститут ВПС України
Захист дисертації відбудеться "15"_квітня_2003 р. об _1500_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м.Київ, проспект Космонавта Комарова, 1 (корпус 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м.Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий "_5_"_березня_2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Запорожець О.І.


загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Якість технічного обслуговування (ТО) авіаційної техніки (АТ) являється одним з найважливіших елементів системи технічної експлуатації (ТЕ) повітряних суден (ПС), які підлягають державному регулюванню на основі авіаційних правил, що передбачає обов'язкову сертифікацію систем забезпечення якості ТО експлуатантів та організацій ТО АТ.
Розробка авіаційних правил, норм та вимог в сфері управління якістю ТО, а також порядку контролю й інспектування діяльності суб'єктів системи ТО, розглядається як важливі умови впровадження нової високоефективної технології технічної експлуатації виробів АТ в умовах зростання самостійності підприємств та посилення державного контролю за забезпеченням безпеки польотів (БП).
Система управління якістю ТО АТ являє собою організаційно-технічну систему, що забезпечує збереження льотної придатності АТ в процесі експлуатації, й охоплює як матеріально-технічні об'єкти (вимоги до виробів АТ, наземному обладнанню, технологічному оснащенню), так й організаційно-методичне управління виробничими процесами (методи управління технічним станом (ТС), оцінку ефективності та якості процесів ТО, програми підготовки кадрів і інші сфери людської діяльності).
Значний розвиток та практичне використання в роботі інженерно-авіаційної служби (ІАС) набули нові методи й засоби діагностування ПС, удосконалюються методи і форми організації ТО, ведуться роботи по управлінню технологічними процесами, але якість ТО все в більшому ступені стала визначатися властивостями обслуговуючого персоналу.
Помилка людини при ТО стала причиною низки авіаційних пригод (АП), що призвело до зростання їх кількості з вини обслуговуючого персоналу на 65% протягом останнього десятиріччя.
За даними звіту JAA з якості ТО за 2001 рік одна з головних причин зниження рівня безпеки польотів (більш як 50% загальної кількості відмов виробів АТ в польоті) приходиться на долю обслуговуючого персоналу.
Під час розслідування АП, причиною яких була помилка людини при ТО, не враховується та обставина, що помилка виникає через організаційні умови, й відповідальність за такий недогляд слід покладати на керівників і організаторів підприємств, котрі не забезпечили виконання програм ТО ПС у повному обсязі й не передбачили достатність та ефективність процедур з "гарантії якості" технологічних процесів ТО АТ.
Розробка конкретних рекомендацій, що сприяють забезпеченню якості робіт авіаційних спеціалістів, є важливою й невід'ємною частиною заходів системи управління якістю ТО та збереження льотної придатності ПС в експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: управління якістю робіт авіаційних спеціалістів при технічному обслуговуванні Повітряних суден

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок