Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗПОДІЛУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ КОРПОРАТИВНОГО КОНТРОЛЮ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗПОДІЛУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ КОРПОРАТИВНОГО КОНТРОЛЮ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗПОДІЛУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ КОРПОРАТИВНОГО КОНТРОЛЮ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Науково-дослідний центр
індустріальних проблем розвитку
Національної академії наук України
Зайцева Тетяна Геннадіївна
УДК 658.114.3
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗПОДІЛУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ КОРПОРАТИВНОГО КОНТРОЛЮ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків, 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному економічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Попов Олександр Євгенович,
Харківський національний економічний університет,
докторант
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Назарова Галина Валентинівна,
Харківський національний економічний університет,
завідуючий кафедрою управління персоналом
 
кандидат економічних наук, доцент
Шершньова Зоя Євгенівна,
Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана,
професор кафедри менеджменту
Захист відбудеться "18" квітня 2008 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К .251.01, в Науково-дослідному центрі індустріальних проблем розвитку НАН України, за адресою: 61158, м. Харків, пл. Свободи 5, 7-й під’їзд, поверх 8, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у Науково-дослідному центрі індустріальних проблем розвитку НАН України, за адресою: 61158, м. Харків, пл. Свободи 5, 7-й під’їзд, поверх 8.
Автореферат розісланий "15" березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Красноносова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В ході здійснення процесів корпоратизації та приватизації державних підприємств в промисловості України відбулося формування потужного корпоративного сектору, який на початок ХХІ ст. становив близько 35 тис. акціонерних товариств (АТ). Особливого значення використання переваг акціонерної форми організації підприємницької діяльності набуває у промисловості (зокрема, в металургійній та коксохімічній галузях), для оновлення виробничої бази якої необхідним є залучення значних інвестиційних коштів.
Стрімкий розвиток корпоративної форми організації підприємництва обумовлений як державними пріоритетами ринкового реформування економіки, так і численними перевагами, притаманними АТ (можливість нарощування капіталу шляхом емісії цінних паперів при збереженні фінансової стійкості, розмежування функцій управління та володіння, обмеження відповідальності учасників корпоративних відносин (КВ), можливість переуступлення права власності та як наслідок – контролю над АТ). Проте, вже протягом 2004-2006 рр. кількість зареєстрованих АТ в Україні зменшилась на 3% (з 33562 до 32680), що стало ознакою наявності суттєвих утруднень у розвитку корпоративного сектору, насамперед внаслідок поширення корпоративних конфліктів. Отже, важливою передумовою відновлення корпоративного розвитку вітчизняних АТ за таких умов стає формування належного організаційно-економічного забезпечення корпоративних відносин, розподілу та реалізації корпоративного контролю (КК).
Теоретичні та практичні аспекти забезпечення розвитку КВ та розв'язання проблем корпоративного управління розглядалися в роботах багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених таких, як А. Воронкова, О. Бандурин, В. Гриньова, А. Габов, В. Городний, Я. Гританс, В. Долинська, О. Кібенко, Д. Котц, К. Майер, Б. Мільнер, Г. Назарова, О. Осипенко, В. Пономаренко, М. Рудик, М. Хессель, О. Ястремська та ін. Проте до цього часу деякі важливі аспекти розподілу та реалізації корпоративного контролю в акціонерних товариствах не дістали належного наукового обґрунтування. Насамперед це стосується проблем узгодження інтересів учасників КВ в процесі розподілу та реалізації КК, оцінки результативності корпоративного управління.
Нагальна необхідність поглиблення наукового обґрунтування та удосконалення методичного забезпечення процесів формування організаційно-економічного механізму корпоративного контролю в акціонерних товариствах в постприватизаційний період обумовила актуальність і вибір теми, визначила мету і завдання дисертаційної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗПОДІЛУ ТА РЕАЛІЗАЦІЇ КОРПОРАТИВНОГО КОНТРОЛЮ В АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок