Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лазерна кореляційна спектроскопія в диференційній діагностиці пієлонефриту

Лазерна кореляційна спектроскопія в диференційній діагностиці пієлонефриту

Назва:
Лазерна кореляційна спектроскопія в диференційній діагностиці пієлонефриту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,98 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ІНСТИТУТ УРОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
Рачок Ігор Васильович
УДК: 616.61.-002.3:616-073.584:681.7.069.24-07
Лазерна кореляційна спектроскопія в диференційній діагностиці пієлонефриту
14.01.06- урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ- 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Костєв Федір Іванович,
Одеський державний медичний університет,
завідувач кафедри урології та нефрології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Черненко Василь Васильович,
Інститут урології АМН України,
головний науковий співробітник відділу
сечокам'яної хвороби
доктор медичних наук, професор
Щербак Олександр Юрьович,
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика,
професор кафедри урології
Провідна установа: Донецький державний медичний університет,
кафедра урології та оперативної нефрології,
МОЗ України, м. Донецьк
Захист відбудеться 18.04.2006 р. о__13__ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.615.01 при Інституті урології АМН України
за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9- а
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту урології АМН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9- а
 
Автореферат розісланий 13.03.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук Старцева Л.М.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інфекційно- запальні захворювання нирок- гострий та хронічний пієлонефрит займають одне з переважних місць у структурі патології нирок і складають до 80 % всіх захворювань нирок./О.Ф. Возіанов, С.П. Пасечніков, 2000; О.Ф. Возіанов і співавт., 1999/.
Рання та своєчасна діагностика пієлонефрита є надзвичайно важливою клінічною задачею, тому що відсутні патогномонічні симптоми, присутні значний поліморфізм, а також перебіг захворювання часто приймає латентний характер.
Слід підкреслити, що пієлонефрит розвивається та перебігає на фоні інших захворювань, які впливають на функцію нирок /Г.А. Котлярова із співавт.,1999/.
В патогенезі пієлонефрита заслуговують увагу так звані слідові реакції. До цієї групи можна приєднати всі захворювання та провокаційні фактори, випереджаючі інфекцію сечових шляхів, а також імуносупресивні та аутоімунні порушення, перетворюючі нирку в орган найменшого опору /М.Я. Ратнер, В.В. Серов, В.А. Варшавський, 1998; О.Ф. Возіанов і співавт., 1997/.
Проблема надання спеціалізованої допомоги хворим на пієлонефрит не зменшується з роками /О.Ф. Возіанов із співавт., 1999, 2000; С.П. Пасєчніков із співавт., 2001; Д.Ю. Пушкарь, П.І. Раснер, 2002; Є.А. Квятковський із співавт., 2001/. Це пояснюється поширеністю патології, оскільки, існуючи як самостійне захворювання, пієлонефрит може ускладнювати цілий ряд інших хвороб і не тільки урологічного профілю /Ю.А. Єрмаков із співавт., 1999/.
Диференційна діагностика пієлонефриту та гломерулонефриту часто є складною. Лабораторна симптоматика нерідко не відображає характеру захворювання, а клінічні симптоми при компенсованому перебігу захворювання малоінформативні. Не завжди існує при пієлонефриті паралелізм між бактеріурією та лейкоцитурією.
Враховуючи, що проблема діагностики та лікування пієлонефриту має важливе соціальне значення, перед дослідниками стоїть задача по вивченню діагностичних можливостей різних методів, направлених на ефективну профілактику захворювань та реабілітацію хворих.
Висока чутливість методу лазерної кореляційної спектроскопії (ЛКС) відносно білкових інградієнтів дозволяє його використання не лише для аналізу сироватки та плазми крові, но і для інших біологічних рідин. Метод дозволяє реєструвати білковий спекр сечі, котра вважається за результатами більшості лабораторних методів вільною від білку представляється надто перспективним в урології і нефрології. Низький вміст білку в сечі здорових людей часто находиться на порозі чутливості більшості методів, що не дають можливості виявити ступінь протеінурії, що повязано з індивідуальними коливаннями складу білку в сечі /Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Лазерна кореляційна спектроскопія в диференційній діагностиці пієлонефриту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок