Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Листування Євгена Чикаленка як історичне джерело

Листування Євгена Чикаленка як історичне джерело

Назва:
Листування Євгена Чикаленка як історичне джерело
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,62 KB
Завантажень:
420
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ
ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ім. М. С. ГРУШЕВСЬКОГО
СТАРОВОЙТЕНКО Інна Михайлівна
УДК 930.2:[394.92+394.94+070] ”1892/1929”
Листування Євгена Чикаленка як історичне джерело
07.00.06 - Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ ? 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі джерел з новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. C. Грушевського НАН України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Миронець Надія Іванівна,
Інститут української археографії та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАН України,
в. о. зав. відділом джерел з новітньої історії України,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Войцехівська Ірина Нінелівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра архівознавства та
спеціальних галузей історичної науки, професор
кандидат історичних наук
Папакін Георгій Володимирович,
Державний комітет архівів України,
відділ інформації,
використання НАФ
та міжнародного співробітництва, начальник
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ спеціальних історичних дисциплін
Захист відбудеться „30„ вересня 2004 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .228.01 в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий „ 26„ серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О. О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історична наука в Україні друге десятиліття переживає своєрідне відродження, змінилися дослідницькі пріоритети та концептуальні засади у вивченні багатьох її проблем. Одним з основних напрямів сучасних досліджень є всебічне та об’єктивне відтворення історичних подій минулого, персоніфікація історії на широкій джерельній базі, на матеріалах малодоступних та непопулярних раніше джерел, до яких відноситься і такий їх вид, як епістолярій. Це діалогічне джерело, „живий” свідок своєї доби, надзвичайно цінне за своїм походженням, бо висвітлює історичні події, факти та постаті пером сучасників, часто дає матеріал для уточнення, повноти та яскравості відображення історичних сюжетів.
Сучасні дослідники змінили своє ставлення до епістолярної спадщини відомих діячів минулого. Вона нині трактуються ними як повновартісне, а не допоміжне джерело історичних досліджень, бо часто листи містили унікальну інформацію, відсутню в інших видах джерел. Листування почали активно вводити до наукового обігу: його виявляють, публікують у періодиці, наукових збірниках, окремими виданнями. Розпочаті серійні корпусні видання листів до М. Грушевського, М. Коцюбинського, Д. Яворницького, вийшли окремими збірками листи відомих громадсько-політичних діячів, вчених, письменників та поетів 1960?1970-х років. Їх інформація проливає нове світло на багато подій і постатей минулого та розставляє відповідні акценти у маловідомих фактах.
Традиція листування має глибоке коріння, вона сягає ще в глибину стародавніх віків. В Україні епістолярний жанр розквітає в ХІХ ? на поч. ХХ століть. У цей період листування стало для національно свідомих українців важливим засобом комунікації, формою їхнього самовираження, обговорення невідкладних проблем, можливістю поділитися своїми поглядами з однодумцями, духовно близькими людьми рідною мовою, яка була заборонена на офіційному рівні. Тому в житті та діяльності українських громадських діячів, письменників, науковців, видавців того часу листи виконували багатофункціональну місію: вони були засобом їхнього зв’язку і способом висловлення громадської позиції в умовах цензурних та шовіністичних переслідувань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Листування Євгена Чикаленка як історичне джерело

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок