Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ БІЧНИХ ШЛУНОЧКІВ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В ПРЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ БІЧНИХ ШЛУНОЧКІВ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В ПРЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

Назва:
РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ БІЧНИХ ШЛУНОЧКІВ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В ПРЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,56 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця
ПАВЛЮК ОКСАНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 611.813.8.013
РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ БІЧНИХ ШЛУНОЧКІВ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В ПРЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ
14.03.01 – нормальна анатомія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник:
Доктор медичних наук, професор, член-кореспондент АПН України
ПІШАК Василь Павлович,
Буковинська державна медична академія, кафедра медичної біології та генетики, завідувач.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
АРХИПОВИЧ Анатолій Аврамович,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра анатомії людини, професор.
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
ШУТКА Богдан Васильович,
Івано-Франківська державна медична академія, кафедра нормальної анатомії, завідувач.
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра анатомії людини.
Захист дисертації відбудеться “04” грудня 2003р. о 13 годині 30 хвилин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України (03057, м. Київ-57, пр-т Перемоги, 34, морфологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця (03057, м. Київ-57, вул. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий “03” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор Грабовий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення закладки та формування ЦНС, яка регулює розвиток організму людини, є особливо цінним і необхідним для розуміння всіх складних фізіологічних процесів в організмі.
Вагоме значення мають дані про розвиток судинного сплетення шлуночків головного мозку, тому що в ранньому ембріональному періоді виробляються особливі білкові речовини, які потрапляють у ліквор і використовуються як пластичний матеріал клітинами мозку, що розвивається.
Необхідність ембріологічних досліджень для правильного розуміння та з`ясування причин і часу можливого виникнення уроджених вад і варіантів будови органів та структур організму є загальновизнаною і сприяє визначенню напрямку процесів органогенезу (К.И.Кульчицкий, 1992; Е.Ф.Афоніна, 1994).
З накопиченням даних про патогенез та етіологію захворювань у постнатальному періоді все чіткішою стає вагомість знань закономірностей внутрішньоутробного періоду розвитку, про що йшлося на ІІІ Національному конгресі анатомів, гістологів, ембріологів і топографоанатомів України (Київ, 2002).
За даними ВООЗ (Женева, 1997), із 140 млн. щорічно народжених немовлят біля 3-4 млн. мають серйозні аномалії, значна частка з яких належить центральній нервовій системі (Л.О.Бадалян, 1998).
Уроджені вади в дітей в Україні, за даними державної звітності, посідають друге місце серед причин смертності новонароджених.
Запровадження в лабораторіях світу штучного запліднення і пересадки ембріонів (А.И.Брусиловский, 1991; Б.В.Троценко, Л.С.Георгиевская, 1996), скринінгу ембріонального матеріалу (Л.Б.Маркін, С.В.Бех, 1997; Papp Zoltan, 1997), ультразвукового дослідження розвитку плода (А.К.Косоуров, 1991; С.В.Гореликова, 1997; J.M.Braithwaite et al., 1996), пренатальної діагностики відхилень від нормального розвитку (А.В.Самохвалова та ін., 1999; Я.Н.Сопко, 1999; M.Garsia-Fantini et al., 1997; F.Hirahara et al., 1997; M.O.Toms, В.Thrilaganathanon, 1998) дають змогу проводити антенатальну профілактику порушень нормального розвитку (В.Н.Демидов, 1997 и др.) і хірургічну корекцію деяких дефектів плода людини внутрішньоутробно (В.И.Кулаков и др., 1996; C.А.B.Montenegro et al.,1995; J.A.Deprest et al., 1997).
У літературі висвітлені джерела і час формування бічних шлуночків та їх судинних сплетень. Проте неповно розкрито їх морфогенез протягом всього пренатального періоду онтогенезу людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ТОПОГРАФІЇ БІЧНИХ ШЛУНОЧКІВ ГОЛОВНОГО МОЗКУ В ПРЕНАТАЛЬНОМУ ПЕРІОДІ ОНТОГЕНЕЗУ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок