Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРЕБІГУ ПРОМЕНІВ В ЕЛІПТИЧНИХ ТА ПАРАБОЛІЧНИХ ВІДБИВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРЕБІГУ ПРОМЕНІВ В ЕЛІПТИЧНИХ ТА ПАРАБОЛІЧНИХ ВІДБИВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРЕБІГУ ПРОМЕНІВ В ЕЛІПТИЧНИХ ТА ПАРАБОЛІЧНИХ ВІДБИВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,09 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
СЕРЕДА НАТАЛІЯ ІВАНІВНА
Удк 515.2
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРЕБІГУ ПРОМЕНІВ
В ЕЛІПТИЧНИХ ТА ПАРАБОЛІЧНИХ
ВІДБИВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність 05.01.01 -
Прикладна геометрія, інженерна графіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному політехнічному університеті Міністерства освіти України.
Науковий керівник: - | доктор технічних наук, професор
Куценко Леонід Миколайович,
професор кафедри Пожежної техніки,
Харківський інститут пожежної
безпеки МВС України
Офіційні опоненти: - | доктор технічних наук, доцент
Найдиш Андрій Володимирович,
завідувач кафедри Прикладної математики і
обчислювальної техніки,
Таврійська державна агротехнічна академія;
кандидат технічних наук, доцент
Анпілогова Віра Онисимівна,
доцент кафедри Нарисної геометрії,
інженерної і машинної графіки,
Київський національний університет
будівництва і архітектури
Провідна організація: - | Донецький державний технічний
університет, кафедра нарисної геометрії
та інженерної графіки.
Захист відбудеться 20 жовтня 1999 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.06 у Київському національному університеті будівництва i архітектури за адресою:
252037 Київ - 37, Повiтрофлотський просп., 31, ауд. 319
З дисертацiю можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету будівництва i архітектури за адресою: 252037 Київ - 37, Повiтрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий “ 17 ” вересня 1999 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої ради |
В.О. Плоский
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Національній програмі інформатизації наголошено, що становлення виробничого потенціалу України неможливе без створення інформаційного забезпечення систем автоматизованого проектування. Це стосується і проектування відбивальних систем, що базуються на фізичному ефекті відбиття променів від кривої або поверхні за законом Декарта-Снелiуса. Відбивачі концентрують в заданих точках простору промені, які переломлені їх відбивальними поверхнями. Прикладами відбивальних поверхонь є дзеркала в оптичному приладобудуванні, склепіння стель в архітектурній акустиці, антенні конструкції в радіотелескопах, фокусуюче обладнання в геліоустановках. Ефект відбиття променя від кривої (або поверхні) враховується також в теорії математичного більярда та в численних її впровадженнях.
Відбивальну систему складають “дзеркальна” крива (поверхня) та джерело променів (переважно точкове). У якості відбивальних звичайно використовуються криві (поверхні), що утворені на базі еліптичних та параболічних залежностей. При проектуванні прецизійних приладів геометричну форму відбивальної кривої (поверхні) слід обирати з урахуванням двох геометричних характеристик: фронту відбитої хвилі та катакаустики (карстової області). Це забезпечує удосконалення прецизійних приладів щодо рівномірної інтенсивності та спiвфазностi потоку відбитих променів, та фокусування променів на фокальній прямій згідно заданого закону розподілу їх щільності.
Значний вклад в розв’язання проблеми розрахунку відбивальних систем зробили О.Л.Пiдгорний та його учні: І.В.Волошина, А.М.Висоцький, О.Т.Дворецький, І.І.Коваленко, Ю.В.Козак, М.І.Снісаренко, Б.I.Чернiков та ін. Суміжні з цим питання розглядали В.О.Анпілогова, В.В.Ванін, Л.А.Вайнштейн, М.Герцбергер, С.М.Ковальов, В.Є.Михайленко, В.М.Найдиш, В.С.Обухова, А.В.Павлов, Н.І.Седлецька, І.А.Скидан та ін. Однак проведені дослідження не дозволяють говорити про створення наскрізного інформаційного забезпечення проектування відбивальних систем. Зокрема це стосується профілювання еліпсоїдоподібних відбивальних поверхонь, які призначені для “рівномірного” освітлювання відрізку фокальної прямої, та розрахунку плоских параболічних фокусаторів. Однією з причин цього, на наш погляд, була відсутність математичних процесорів, що дозволяють провадити дослідження на аналітичному рівні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПЕРЕБІГУ ПРОМЕНІВ В ЕЛІПТИЧНИХ ТА ПАРАБОЛІЧНИХ ВІДБИВАЛЬНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок