Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА В.Я. ЮР’ЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ

ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА В.Я. ЮР’ЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА В.Я. ЮР’ЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,64 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ДЕРЖАВНА НАУКОВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА БІБЛІОТЕКА
ОЖЕРЕЛЬЄВА ВАЛЕНТИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 631. 527 (09)
ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА В.Я. ЮР’ЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ
07.00.07 – історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ-2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент УААН
Петренкова Віра Павлівна,
Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва
Української академії аграрних наук,
заступник директора з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, старший науковий ………………………..співробітник, заслужений працівник сільського ………………………..господарства України, член-кореспондент УААН
Рижук Сергій Миколайович,
Верховна Рада України,
народний депутат України
кандидат історичних наук, доцент
Глоба Ольга Федорівна,
ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний
педагогічний університет імені Григорія Сковороди»
Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри
географії, екології та методики навчання
природничих дисциплін
Захист відбудеться «27» червня 2008 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.373.01 у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці Української академії аграрних наук за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, читальний зал.
З дисертацією можна ознайомитись у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці Української академії аграрних наук (03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10).
Автореферат розісланий «27» травня 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник С.Д. Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова Української держави потребує концентрації матеріальних і духовних зусиль, формує новий погляд на історію вітчизняного сільського господарства. Надзвичайної актуальності цей процес набуває в об’єктивній оцінці внеску окремої особистості у становлення і розвиток певних галузей аграрного сектору. В цьому контексті наукова спадщина українських учених являє собою неоціненний скарб для наступних поколінь науковців. Тому аналіз їхніх здобутків і здійснення досліджень наукової та суспільної діяльності є важливою компонентою в реконструюванні перебігу історичних подій і розвитку науки.
Виходячи з даної позиції, стає зрозумілою актуальність всебічного дослідження, творчого переосмислення й цілісного сприйняття життя та наукової діяльності одного з основоположників сільськогосподарської дослідної справи в Україні, видатного селекціонера академіка Василя Яковича Юр’єва, чий життєвий шлях становить цілу епоху формування і розвитку таких галузей сільськогосподарського виробництва як селекція і насінництво сільськогосподарських культур.
Звернення до наукової спадщини вченого стає актуальним особливо тепер, коли для вирішення продовольчої безпеки України важлива роль відводиться науково обґрунтованій системі ведення сільського господарства.
В.Я. Юр’єв пройшов надзвичайно яскравий шлях у вітчизняній науці. Його виняткова працездатність і цілеспрямованість допомогли пройти шлях від повітового агронома до всесвітньо відомого вченого-селекціонера, академіка АН УРСР і УАСГН, почесного академіка Всесоюзної академії сільськогосподарських наук ім. В.І. Леніна, заслуженого діяча науки УРСР, доктора сільськогосподарських наук, професора.
Учений увійшов в історію вітчизняної дослідної справи і як автор 150 наукових праць із селекції, насінництва та сортової агротехніки сільськогосподарських культур, які відзначаються фундаментальністю і практичною значимістю, свідчать про широкий світогляд вченого.
Однак, незважаючи на це, на сьогодні не існує фундаментальних науково-історичних праць узагальнюючого характеру, в яких було б здійснено спеціальне, комплексне дослідження життєвого і творчого шляху В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ АКАДЕМІКА В.Я. ЮР’ЄВА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ НАУКИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок