Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОЧАСТОТНІ ЯВИЩА У ДВОШАРОВИХ ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ У КВАНТУЮЧОМУ МАГНІТНОМУ ПОЛІ

ВИСОКОЧАСТОТНІ ЯВИЩА У ДВОШАРОВИХ ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ У КВАНТУЮЧОМУ МАГНІТНОМУ ПОЛІ

Назва:
ВИСОКОЧАСТОТНІ ЯВИЩА У ДВОШАРОВИХ ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ У КВАНТУЮЧОМУ МАГНІТНОМУ ПОЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,62 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Науково-технологічний концерн “Інститут монокристалів”
ІНСТИТУТ МОНОКРИСТАЛІВ
Аверков Юрій Олегович
УДК 537.87
ВИСОКОЧАСТОТНІ ЯВИЩА У ДВОШАРОВИХ ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ У КВАНТУЮЧОМУ МАГНІТНОМУ ПОЛІ
01.04.02 - теоретична фізика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1999
 
Дисертація є рукописом
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки НАН України, м.Харків.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Білецький Микола Миколайович,
провідний науковий співробітник ІРЕ НАН України.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, доцент
Єрмолаєв Олександр Михайлович,
завідуючий кафедрою теоретичної фізики Харківського державного університету;
кандидат фізико-математичних наук,
Фалько Ігор Іванович,
доцент Харківського державного політехнічного університету.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики НАН України,
відділ квантової теорії молекул та кристалів.
Захист відбудеться « 17 » « березня » 1999 р. о 14 год. 00 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.169.01 в Інституті монокристалів НТК “Інститут монокристалів” НАН України (310001, Харків, проспект Леніна, 60).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту монокристалів НТК “Інститут монокристалів” НАН України.
Автореферат розісланий « 30 » « січня » 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Атрощенко Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В наш час в багатьох країнах велика увага приділяється теоретичному та експериментальному дослідженню двовимірних електронних систем (ДЕС). Особливий інтерес представляють ДЕС, в яких електрони мають високу рухливість. До таких ДЕС відносяться, перед усім, гетеропереходи з селективним легуванням. Сучасна техніка молекулярно-променевої епітаксії та селективного легування дозволяє створювати структури з одношаровими, двошаровими та багатошаровими ДЕС. В цих зразках спостерігається ряд цікавих і різноманітних фізичних явищ, таких як квантовий ефект Холла (КЕХ), циклотронний та магнітофононний резонанси, випромінювання гарячих електронів в далекому інфрачервоному діапазоні, резонансне комбінаційне розсіювання світла, розповсюджування поверхневих поляритонів, спінове квантове биття, перехідне випромінювання електромагнітних хвиль зарядом та ін.
Одним з найбільш відомих і значних фізичних явищ у ДЕС є КЕХ, який характеризується стрибкоподібними змінами холловської провідності ДЕС при зміні або величини магнітного поля, або концентрації електронів [1]. В умовах КЕХ спостерігається ряд цікавих явищ, таких як квантування фазових та групових швидкостей поверхневих поляритонів [2], утворення стрибків на формі лінії циклотронного резонансу (ЦР) [3], стрибкоподібна зміна амплітуди та ширини лінії ЦР [4].
В останній час найбільш цікавими низькорозмірними напівпровідниковими системами, які активно вивчаються, є двошарові ДЕС. Практично вони реалізуються у вигляді двох близько розташованих один від одного гетеропереходів. У такого роду напівпровідникових структурах виявлено ряд цікавих ефектів, які пов'язані з наявністю флуктуацій локальної електронної густини в квантуючих магнітних полях. Так, в роботі [5] було показано, що в режимі цілочисельного КЕХ (ЦКЕХ) ці флуктуації приводять до зникнення холловських плато з непарними значеннями фактора заповнення рівнів Ландау. Крім цього, розщеплення основного стану електронів, що появляється в наслідок їх тунелювання у двошаровій ДЕС, приводить до розщеплення лінії ЦР в похилому магнітному полі та появи додаткової антисиметричної моди в магнітноплазмонному спектрі [6,7].
Разом з тим, в сучасній літературі недостатньо повно досліджено вплив особливостей енергетичного спектра електронів у двошарових ДЕС на високочастотні (ВЧ) властивості двовимірних напівпровідникових структур. Ця задача тісно пов'язана з величиною g -фактора електронів у ДЕС, так як вона визначає детальну структуру енергетичного спектра електронів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИСОКОЧАСТОТНІ ЯВИЩА У ДВОШАРОВИХ ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ У КВАНТУЮЧОМУ МАГНІТНОМУ ПОЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок