Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДАПТАЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У СИНХРОННОМУ ПЛАВАННІ ПРОТЯГОМ РІЧНОГО ЦИКЛУ ПІДГОТОВКИ

АДАПТАЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У СИНХРОННОМУ ПЛАВАННІ ПРОТЯГОМ РІЧНОГО ЦИКЛУ ПІДГОТОВКИ

Назва:
АДАПТАЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У СИНХРОННОМУ ПЛАВАННІ ПРОТЯГОМ РІЧНОГО ЦИКЛУ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
МАЙДАНЮК ОЛЕНА ВІКТОРІВНА
УДК 796.217.055.2
АДАПТАЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У СИНХРОННОМУ ПЛАВАННІ ПРОТЯГОМ РІЧНОГО ЦИКЛУ ПІДГОТОВКИ
24.00.01. – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання та спорту
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник доктор медичних наук, професор
Ященко Алла Григорівна,
головний науковий співробітник лабораторії діагностики функціонального стану спортсменів Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Лапутін Анатолій Миколайович,
професор кафедри кінезіології Національного університету фізичного виховання і спорту України;
кандидат педагогічних наук, професор
Канішевський Станіслав Михайлович,
завідувач кафедри фізичного виховання і спорту Київського національного університету будівництва та архітектури.
Провідна установа Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, кафедра фізичного виховання, олімпійського і професійного спорту,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 22.01.2004 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.856.01 Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 9.12.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Коробейніков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток багатьох видів спорту, зокрема синхронного плавання, має тенденцію до постійного ускладнення технічних елементів, що входять у змагальні програми, і підвищення інтенсивності їх виконання. Це вимагає від спортсменок оволодіння технічною майстерністю, максимальної мобілізації резервних можливостей організму, високого рівня фізичної працездатності.
Основою функціональної підготовленості спортсменів, а отже, і можливості росту спортивних результатів, є властивість організму людини адаптуватися до впливу фізичних навантажень (Ф.З. Меерсон, 1988,
Р.М. Баевский, 1986, В.Л. Карпман, 1982, 1988, А.Г. Дембо, Э.В. Земцовский, 1989, В.Н. Платонов, 1992). Пристосування організму людини до м'язової діяльності є складною інтеграцією ряду функцій організму, ефект адаптації забезпечується процесами регулювання, які спрямовані на стійке збереження фізіологічних параметрів, або така їхня зміна, яка була б адекватною поставленим вимогам.
Спортивна працездатність перебуває в тісному взаємозв'язку з функціональним станом серцево-судинної системи, що є однією з найважливіших обмежувальних ланок в системі транспорту кисню з навколишнього середовища до м'язів, що працюють. Обмежувальна роль цієї системи особливо чітко проявляється під час роботи з максимальною або коломаксимальною інтенсивністю (В.Л. Карпман, 1982).
Стан серцево-судинної системи є одним із важливих критеріїв для оцінки впливу спортивного тренування на організм людини. Це зумовлено, насамперед, надзвичайно великою роллю апарату кровообігу в адаптації організму до умов довкілля, що змінюються. За показниками, що характеризують стан серцево–судинної системи, можна чітко простежити зміни, пов'язані з розвитком і порушеннями тренованості, і дає змогу якомога раніше виявити ознаки перенавантаження (Ю.С. Ванюшин, 1998).
Водночас, відзначимо, що доступні нам літературні джерела не містять даних про хід адаптаційних перебудов серцево-судинної системи у спортсменок, які спеціалізуються в синхронному плаванні. Окремі дослідження присвячені або педагогічній стороні підготовки спортсменок (Бугаенко М., 1986, Бугаец И.Г., 2002, Рыбьякова Т.В., 1990, Степанова Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АДАПТАЦІЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ СПОРТСМЕНОК У СИНХРОННОМУ ПЛАВАННІ ПРОТЯГОМ РІЧНОГО ЦИКЛУ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок