Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА БАГАТОШАРОВИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ НА ОСНОВІ ФОТОННОЇ ЛУНИ ТА НАДГРАТОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ

ДИНАМІКА БАГАТОШАРОВИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ НА ОСНОВІ ФОТОННОЇ ЛУНИ ТА НАДГРАТОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Назва:
ДИНАМІКА БАГАТОШАРОВИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ НА ОСНОВІ ФОТОННОЇ ЛУНИ ТА НАДГРАТОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,29 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лобода Андрій Володимирович
УДК 535.8:612.82
ДИНАМІКА БАГАТОШАРОВИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ НА
ОСНОВІ ФОТОННОЇ ЛУНИ ТА НАДГРАТОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ
01.04.01 – фізика приладів , eлементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ОДЕССА – 2001
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Одеському гiдрометеорологiчному iнститутi
Мiнiстерства освiти і науки України.
Науковий керiвник: доктор фiзико-математичних наук, професор
Глушков Олександр Васильович,
Одеський гiдрометеорологiчний iнститут,
завiдувач кафедри вищої та прикладної
математики
Офiцiйнi опоненти: доктор фiзико-математичних наук
Флорко Олександр Володимирович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова ,
професор кафедри загальної та хімічної фізики
доктор фiзико-математичних наук, професор
Михайленко Віталій Іванович ,
Одеська державна морська академія,
завiдувач кафедри фізики та хімії
 
Провiдна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, кафедра
загальної фізики та фізики твердого тіла,
Мiнiстерство освiти і науки України, м.Київ
Захист вiдбудеться 18 січня 2002р. о 14 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д41.052.06 в Одеському державному політех-нічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка 1, ОДПУ.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Одеського державного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка,1.
Автореферат розiсланий 17 грудня 2001р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Шевчук В.Г.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останнє десятиліття колосальний розвиток одержала область досліджень, що лежить на стику нелінійної оптики, атомної фізики, фізики твердого тіла, електроніки і технології, - розробка нових систем оптичної обробки інформації, створення оптичних цифрових і аналогових процесорів. Побудова оптичних комп'ютерів, у яких носієм інформації є тільки оптичне випромінювання, виключає необхідність багаторазового перетворення електричної энергії у світлову та навпаки, що в результаті приводить до скорочення енергетичних витрат, різкого збільшення швидкості дії. Прогрес у зазначених розробках пов'язаний, зокрема , зі створенням оптичних елементів обчислювальної техніки на основі феномена оптичної бістабільності. У цьому плані варто виділити цілий ряд високотехнологічних, реалізованих у теперішній час у США, Європі, Японії проектів типу "Bіologіcal Computatіon" (агенство DAPRA при Міноборони США), "Границі людини" (Японія), "Мозок" (ЄЕС), "Обробка інформації в нейроархитектурах"(Німеччина). Особливе значення в даний час придбало використання методів нелінійної оптики для створення нейронно-мережевих комп'ютерів, призначених для вирішення нерегулярних задач, розпіз-навання складних образів, моделювання інтелекту. Мова йде про нейрокомпьютери, тобто фізичні реалізації моделей нейронних мереж. Основні особливості нейронно-мережевих систем, на основі яких можуть бути створені корисні оптичні пристрої, зараз активно вив-чаються. Представляється, що шукана нейронна мережа повинна бути багатошаровою, з можливістю введення навчання, зворотного зв'язку і контролюємих шумів. Хоча відомий прогрес у вивченні особливостей оптичних нейронних мереж досягнутий, проте, багато найважливіших питань, що стосуються їхніх основних характеристик, моделей функціо-нування, інформаційної ємності, реалізацій запам'ятовування і відновлення ланцюжків викликаємих послідовно у часі образів, можливостей навчання, зворотного зв'язку, впливу шумів і т.д., дотепер далекі від свого адекватного вирішенння. Особливо це стосується нейронних мереж на основі фотонної луни, багатофотонної луни, а також над-гратових елементів. Використання ефекту фотонної луни (багатофотонної луни) являє со-бою новий фізичний принцип реалізації нейронної мережі для систем оптичної обробки ін-формації. Можна констатувати гостру необхідність розробки нових моделей нейронно-ме-режевих систем на основі феномену фотонної (багатофотонної) луни, їх програмну реа-лізацію, розробку нових моделей шуканих явищ в ансамблях 2-, 3-рівневих систем при різ-них параметрах систем і лазерного випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДИНАМІКА БАГАТОШАРОВИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ НА ОСНОВІ ФОТОННОЇ ЛУНИ ТА НАДГРАТОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок