Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Державне управління поводженням з твердими відходами

Державне управління поводженням з твердими відходами

Назва:
Державне управління поводженням з твердими відходами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Берлінг Роман Збіславович
УДК 338. 242 : 658. 567
Державне управління поводженням з твердими відходами
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів– 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства та інвестицій Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Стадницький Юрій Іванович, Національний
університет “Львівська політехніка”, професор
кафедри економіки підприємства та інвестицій
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Коніщева Наталія Йосипівна,
Донецький інститут туристичного бізнесу,
проректор з економічних і гуманітарних дисциплін
кандидат економічних наук,
Матвеєв Микола Едуардович,
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри менеджменту зовнішньо-економічної діяльності
Провідна установа: Сумський державний університет, кафедра економіки, Міністерство освіти і науки України, м. Суми
Захист відбудеться "18"червня 2004р. о 1500 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.03 у Національному університеті "Львівська політехніка" за адресою: 79013, м.Львів-13, вул. С.Бандери, 12, IV корпус, ауд.301-Б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету "Львівська політехніка" (79013, Львів, вул.Професорська,1)
Автореферат розісланий "17"травня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пащенко I.Н.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Подолання Україною екологічної кризи, участь у загальноєвропейських та світових організаціях і структурах, що ставлять високі вимоги до охорони довкілля, змушує нашу державу посилити увагу на вирішення проблеми навколишнього середовища і, зокрема, на один із головних чинників негативного впливу на нього – відходи.
Створена в Україні структура промислового виробництва, а також масштаби ресурсовикористання призвели до того, що наша держава є в числі країн із найвищими показниками утворення й нагромадження твердих відходів. Наслідком таких дій стало те, що сьогодні твердими відходами зайнята значна частина земель, які мали господарську цінність, а сам процес нагромадження й складування відходів виявився практично ніким не контрольованим. Унаслідок цього постійного забруднення зазнає значна частина підземних і поверхневих вод, атмосферне повітря, земельні ресурси, що негативно впливає на людей. На подолання наслідків такого забруднення витрачаються значні кошти. Вихід із ситуації, що склалася в Україні при управлінні поводженні з відходами, полягає у переході від подолання наслідків забруднення до екологічно чистого виробництва та безпечного управління поводженням з твердими відходами. При цьому сам процес поводження з відходами, згідно Закону України “Про відходи” визначенний як дії спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, оброблення, утилізація, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.
Важливою складовою загальної системи управління поводженням з твердими відходами виступає процес утилізації (залучення відходів у вторинне використання), що дає змогу значно зменшити витрати коштів на зберіганні відходів, мінімізувати їх негативний вплив на навколишнє середовище, а також повернути в господарський обіг цінні ресурси. Теоретичні і практичні аспекти цієї проблематики знайшли відображення у працях таких вітчизняних та зарубіжних вчених, як О.Й. Бент, Л.А. Белашов, З.С. Бройде, Т.П. Галушкіна, В.І. Гладушко, С.В. Дуденков, Г. Доусон, Н.Й. Коніщева, В.С. Кравців, Є.В. Крикавський, М.Г. Лебединський, М.Е. Матвеєв, А.С. Матросов, Л.Г. Мельник, В.С. Міщенко, О.Е. Оксанич, Ю.І. Стадницький, М.Г. Чумаченко та ін.
Однак, незважаючи на велику кількість наукових праць, проблема управління поводженням з відходами в умовах функціонування ринкових відносин в Україні лишається актуальною й потребує подальших досліджень в напрямку ідентифікації відходів з економічної точки зору, мінімізація їх впливу на довкілля шляхом безпечного й контрольованого зберігання їх у спеціально відведених для цього місцях, що дасть змогу у разі виникнення попиту на відходи без проблем залучити їх у господарський обіг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Державне управління поводженням з твердими відходами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок