Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІБРОАКУСТИЧНА ДІАГНОСТИКА ТРІЩИНОПОДІБНИХ ПОШКОДЖЕНЬ ТУРБОЛОПАТНИХ МАШИН НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ

ВІБРОАКУСТИЧНА ДІАГНОСТИКА ТРІЩИНОПОДІБНИХ ПОШКОДЖЕНЬ ТУРБОЛОПАТНИХ МАШИН НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ

Назва:
ВІБРОАКУСТИЧНА ДІАГНОСТИКА ТРІЩИНОПОДІБНИХ ПОШКОДЖЕНЬ ТУРБОЛОПАТНИХ МАШИН НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,01 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ“
КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
БУРАУ НАДІЯ ІВАНІВНА
УДК 519.004:621.833:629.7.036.3:681.142.2
ВІБРОАКУСТИЧНА ДІАГНОСТИКА
ТРІЩИНОПОДІБНИХ ПОШКОДЖЕНЬ ТУРБОЛОПАТНИХ МАШИН
НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ
Спеціальність 05.11.13 – прилади і методи контролю
та визначення складу речовин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі приладів і систем орієнтації та навігації приладобудівного факультету Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Ігнатович Сергій Ромуальдович,
Національний авіаційний університет, декан
факультету літальних апаратів, завідувач кафедри
конструкції літальних апаратів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Воробйов Юрій Сергійович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М.Підгорного НАН України,
завідувач відділу нестаціонарних механічних процесів
доктор технічних наук, професор
Дмитрієв Сергій Олексійович,
Національний авіаційний університет, заступник
директора аерокосмічного інституту, завідувач
кафедри збереження льотної придатності авіаційної
техніки
 
доктор технічних наук, доцент
Ігуменцев Євген Олександрович,
Українська інженерно-педагогічна академія, професор
кафедри систем управління технологічними процесами
та об’єктами
Провідна установа: АНТК “Антонов” Міністерство економіки України,
м. Київ.
Захист відбудеться “ 04 ” листопада 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.18 у Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37, корп.1, ауд.293.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці НТУУ “КПІ” за адресою: 03056, м. Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “13 ” вересня 2005 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Колобродов В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність експлуатації турболопатних машин (ТМ) широкого кола призначення в основному визначається можливостями підтримки їх надійності, забезпечення ресурсу, зменшення витрат на технічне обслуговування (ТО) і відновлення. Забезпечення високої ефективності та безпеки експлуатації ТМ є надзвичайно актуальним для авіаційної техніки (АТ), зокрема для авіаційних газотурбінних двигунів (ГТД), і ґрунтується на переведенні АТ на експлуатацію за станом з контролем параметрів, тобто на основі інформації про фактичний ТС систем повітряного судна.
З огляду на це, одним з пріоритетних напрямків наукових досліджень в галузі на сьогоднішній день є розроблення, подальше вдосконалення та впровадження методів і засобів діагностування та контролю технічного стану (ТС) АТ в експлуатації, при виконанні ТО та при відновленні. Для ГТД перехід на систему експлуатації за станом потребує наукового обґрунтування та технічних розробок комплексної системи моніторингу та діагностики, яка повинна будуватись на основі використання ефективних методів та сучасних засобів оцінки, контролю та прогнозування ТС ГТД. Побудова комплексної системи моніторингу пов’язана з вирішенням ряду проблем теоретичного та прикладного характеру для врахування фізичної сутності тих процесів, які в ГТД є носіями діагностичної інформації, і набуття необхідних знань про закономірності зародження і розвитку пошкоджень, що необхідно для їх класифікації, моделювання та дослідження впливу пошкоджень на основні характеристики діагностичної інформації.
Як показує практика, значна частина відмов авіаційних двигунів зумовлена експлуатаційними пошкодженнями компресорів та турбін внаслідок появи та розвитку в робочих лопатках тріщиноподібних пошкоджень (забоїн, тріщин втоми, корозії, ерозії і т.і.). Тому однією з важливих та актуальних проблем комплексної діагностики ГТД є проблема визначення ТС лопаток в процесі функціонування двигуна та діагностування тріщиноподібних пошкоджень на ранній стадії розвитку, що дозволить значно зменшити вірогідність руйнування лопаток при експлуатації ГТД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ВІБРОАКУСТИЧНА ДІАГНОСТИКА ТРІЩИНОПОДІБНИХ ПОШКОДЖЕНЬ ТУРБОЛОПАТНИХ МАШИН НА СТАЦІОНАРНИХ ТА НЕСТАЦІОНАРНИХ РЕЖИМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок