Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОСВОЄННЯ ПІДЗЕМНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ в УМОВАХ РОЗВИТКУ ГЕОТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОСВОЄННЯ ПІДЗЕМНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ в УМОВАХ РОЗВИТКУ ГЕОТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОСВОЄННЯ ПІДЗЕМНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ в УМОВАХ РОЗВИТКУ ГЕОТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,67 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
На правах рукопису
ПУСТОВОЙТЕНКО Валерій Павлович
УДК 622.692.24
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОСВОЄННЯ ПІДЗЕМНОГО
ПРОСТОРУ УКРАЇНИ в УМОВАХ РОЗВИТКУ
ГЕОТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ
Спеціальність 05.15.04. – “Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і конструкцій
Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ)
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Шашенко Олександр Миколайович,
завідувач кафедри будівельних геотехнологій і конструкцій Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Усаченко Борис Миронович, завідувач відділу механіки гірничих порід Інституту геотехнічної механіки НАН України, (м.Дніпропетровськ)
доктор технічних наук, професор Бузило Володимир Іванович, професор кафедри підземної розробки родовищ Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України, (м.Дніпропетровськ)
доктор технічних наук, с.н.с. Друцко Віталій Павлович, завідувач відділу проведення і кріплення гірничих виробок і випробування конструкцій Науково-дослідного інституту організації і механізації шахтного будівництва Міністерства палива та енергетики України, (м.Харків)
Провідна установа - Донецький технічний університет, кафедра будівництва шахт та підземних споруд Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “_24__” __травня__ 2002р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України
(49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого
університету Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий “_21_” __квітня_ 2002р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В.Солодянкін
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. На території України на цей час проживає близько 48 млн. чоловік. Щільність населення нерівномірна. Вона зростає з заходу на схід і досягає максимального значення у Донецькій області, великих містах, таких як Київ, Харків, Дніпропетровськ, а також, сезонно, у рекреативних зонах (Крим). Це викликано наявними мінеральними ресурсами, концентрацією промислового потенціалу та природними факторами, використання яких дозволяє підвищувати рівень здоров’я людей. Наведені вище основні геолого-географічні утворення є зонами (територіями) підвищеного антропогенного впливу.
Як правило, цей вплив негативно позначається на історично сформованому балансі територіальних природних факторів, погіршує екологічні показники і якість життя населення. У цьому зв'язку держава приймає певні міри, спрямовані на регулювання взаємин людини із навколишнім середовищем. Одним з таких ефективних заходів є освоєння підземного простору, в першу чергу, на територіях підвищеного антропогенного впливу.
Штучні підземні порожнини є частиною інфраструктури сучасного суспільства, за допомогою яких, спираючись на закони геомеханіки породних масивів, можливо істотно знизити негативний вплив антропогенних процесів на екологію навантажених територій.
Таким чином, наукові дослідження, спрямовані на вирішення науково-технічної проблеми освоєння підземного простору України в умовах геотехногенезу, є актуальними і мають важливе народногосподарське значення.
Робота виконана відповідно до програм науково-дослідних робіт Національної гірничої академії України, які пов'язані з держбюджетними темами ГП207 “Оптимізація просторової орієнтації підземних виробок у структурно-неоднорідному породному масиві” (№ держреєстрації 0197018306) і ГП269 “Розробити наукові принципи розвитку гірничих робіт у геологічному середовищі з різноманітними напруженнями і геодинамічними полями” (№ держреєстрації 0100V 001804).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОСВОЄННЯ ПІДЗЕМНОГО ПРОСТОРУ УКРАЇНИ в УМОВАХ РОЗВИТКУ ГЕОТЕХНОГЕННИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок