Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕЧОВІ ПРАВА НА ЧУЖЕ МАЙНО

РЕЧОВІ ПРАВА НА ЧУЖЕ МАЙНО

Назва:
РЕЧОВІ ПРАВА НА ЧУЖЕ МАЙНО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,36 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Цюра Вадим Васильович
УДК 347.25
РЕЧОВІ ПРАВА НА ЧУЖЕ МАЙНО
Спеціальність: 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор
Майданик Роман Андрійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри цивільного права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Харитонов Євген Олегович,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри цивільного права (м. Одеса);
кандидат юридичних наук,
Кармаза Олександра Олександрівна,
Апарат Верховної Ради України,
головний консультант Головного
юридичного управління (м. Київ).
 
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться 15 березня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.06 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою 01133, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою 01133, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розісланий 12 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Боднар Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Традиційно поняття “право власності” за стереотипом пов’язується з тріадою повноважень: володіння, користування та розпорядження. Закріплення в ЦК України системи речових прав свідчить про подальший розвиток цивільно-правового інституту речових прав, відомого більшості цивілізованих країн світу, однак, цей інститут залишається майже не дослідженим вітчизняною цивілістикою. В сучасних умовах додаткової актуальності набувають питання не стільки про обмеження абсолютного права власності, скільки про захист прав власників майна, так як законом іноді необґрунтовано надаються переваги речовим правам. Охорона і захист прав всіх суб’єктів правовідносин зумовлює необхідність визначення і конкретизації цих суб’єктів з метою забезпечення належної реалізації їхніх прав. Відсутність в Україні усталених традицій цивільно-правового інституту речових прав обумовила недосконалість нормативного регулювання речових відносин.
Право власності в Україні пройшло незначний шлях розвитку, що обумовлено тривалим періодом, в який громадяни не мали прав власності на землю, що негативно позначалося на розвитку цього інституту у цивільному праві. Введення права власності у широке правове застосування і його значна теоретична розробка до останнього часу випереджала розвиток речових прав на майно, оскільки останні не піддавалися глибокому теоретичному аналізу. Наведеним пояснюється важливість формування науково-обґрунтованих положень щодо критеріїв розмежування права власності та речових прав на майно, способах їх встановлення, судового захисту прав власників майна і суб’єктів речових прав.
Результати дисертаційного дослідження ґрунтуються на працях вітчизняних та іноземних вчених-юристів, які займалися дослідженням права власності і речових прав, а саме: В.І.Андрейцева, О.О.Баринової, І.А. Безклубого, Н.В.Безсмертної, Р.Ф.Гонгало, О.В.Дзери, І.О.Дзери, Н.С. Кузнецової, В.В.Луця, О.С. Іоффе, Р.А.Майданика, Д.І. Мейера, О.О.Михайленко, О.А.Підопригори, С.О.Погрібного, І.Ф.Севрюкової, Є.О. Суханова, Ю.К.Толстого, С.Я.Фурси, Є.О.Харитонова, В.М. Хвостова, Я.М.Шевченко, Г.Ф.Шершенєвича, Т.С.Шкрум, О.С.Яворської.
Значні зміни в суспільних відносинах, які викликали введення в дію нового ЦК, нині потребують постійного наукового аналізу, узагальнення практики застосування вимог законодавства і на цій підставі вироблення рекомендацій з наступного вдосконалення законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕЧОВІ ПРАВА НА ЧУЖЕ МАЙНО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок