Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АНАЛІЗУ І ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ

ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АНАЛІЗУ І ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АНАЛІЗУ І ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
ДЕМКІВСЬКИЙ ЄВГЕН ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 681.51
ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АНАЛІЗУ І ПРОГНОЗУВАННЯ
НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ
05.13.06 – Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ-2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в навчально-науковому комплексі “Інститут прикладного системного аналізу” Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” та на кафедрі інформаційних технологій проектування Київського національного університету технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Бідюк Петро Іванович,
ННК “ІПСА” Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри математичних методів системного аналізу.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Теленик Сергій Федорович,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, завідувач кафедри автоматики і управління в технічних системах.
кандидат технічних наук, доцент
Литвиненко Володимир Іванович,
Херсонський національний технічний університет, доцент кафедри інформаційних технологій.
Захист відбудеться “ 28” вересня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.03 в Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056 м. Київ, пр. Перемоги, 37, корпус № 35, аудиторія № 006.
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056 м. Київ, пр. Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.002.03, д.т.н., професор О.М. Новіков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задачі математичного моделювання і прогнозування технічних, технологічних, фінансово-економічних та процесів іншої природи виникають при створенні систем керування та менеджменту в різних галузях діяльності. Оскільки більшість досліджуваних процесів є нестаціонарними, то особливу актуальність має розв’язання задач моделювання та прогнозування нестаціонарних процесів. Частіше за все це короткострокове та середньострокове прогнозування. Основними типами нестаціонарностей, що зустрічаються на практиці, є наявність детермінованих і стохастичних трендів, а також зміна в часі дисперсії. Зустрічаються випадки, коли необхідно розглядати нестаціонарні процеси зі змінною в часі коваріацією.
Актуальними є також проблеми моделювання та прогнозування нестаціонарних процесів в рамках створюваних автоматизованих інформаційно-аналітичних систем та інформаційних систем підтримки прийняття рішень (СППР).
Математичному моделюванню та прогнозуванню процесів різної природи приділена велика увага в роботах М.З. Згуровського, В.М. Кунцевича, О.А. Павлова, О.Г. Івахненка, В.І. Скуріхіна, Н.Д. Панкратової, Г. Крамера, Ю.П. Лукашина, В.С. Степашка, Бокса Дж., Дженкінса Г., Ю.П. Зайченка та багатьох інших вітчизняних і зарубіжних вчених. Зокрема, в роботах Івахненка О.Г. запропонована методологія моделювання процесів з невідомою структурою, яка ефективно використовується вже на протязі декількох десятків років. Методика моделювання, запропонована в роботах Бокса Дж. і Дженкінса Г., є хорошою надійною основою для моделювання і прогнозування лінійних процесів. Професор Романенко В.Д. розробив методику прогнозування рівня та дисперсії різнотемпових процесів, які часто зустрічаються в техніці, технологіях та економіці.
Однак, на сьогоднішній день залишаються відкритими проблеми, пов’язані з моделюванням та прогнозуванням нестаціонарних процесів спеціальної структури, наприклад, процесів зі змінною в часі дисперсією, процесів з випадковими змінами окремих параметрів внаслідок впливу стохастичних збурень різної природи. Основною проблемою при цьому є те, що більшість випадкових збурень не спостерігаються, що значно ускладнює процес побудови моделей високого ступеня адекватності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ АНАЛІЗУ І ПРОГНОЗУВАННЯ НЕСТАЦІОНАРНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок