Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ РАДИ ЄВРОПИ У ЗМІЦНЕННІ ДЕМОКРАТІЇ У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ

РОЛЬ РАДИ ЄВРОПИ У ЗМІЦНЕННІ ДЕМОКРАТІЇ У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ

Назва:
РОЛЬ РАДИ ЄВРОПИ У ЗМІЦНЕННІ ДЕМОКРАТІЇ У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
В’юницька Ольга Іванівна
УДК 327.7.008.4(4):321.7(4-11-191.2)
РОЛЬ РАДИ ЄВРОПИ У ЗМІЦНЕННІ ДЕМОКРАТІЇ У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ
23.00.04. – політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних організацій та дипломатичної служби Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
Матвієнко Віктор Михайлович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
міжнародних організацій та дипломатичної служби
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
Кудряченко Андрій Іванович,
Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України, декан факультету підвищення кваліфікації
кандидат політичних наук, доцент
Павленко Ростислав Миколайович,
Секретаріат Президента України,
керівник Головної аналітичної служби
Провідна установа:
Інститут світової економіки та міжнародних відносин НАН України
Захист дисертації відбудеться 17 жовтня 2005 року о 14.00 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 15 вересня 2005 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Константинов В.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з основних характеристик сучасної системи міжнародних відносин є процеси глобалізації, і, зокрема, глобалізації процесу демократизації. Глобалізація процесу демократизації виявляється у тому, що жодна країна не може не відчувати впливу світового демократичного руху. На форму, інтенсивність, характер перехідних демократичних процесів впливають не лише національні історичні, економічні, соціальні та культурні умови, а й міжнародні фактори, що особливо виявляється у країнах “третьої хвилі” демократизації, зокрема, у країнах Центрально-Східної Європи.
У результаті кардинальних геополітичних змін, що відбулися у системі міжнародних відносин наприкінці ХХ – початку ХХІ століття та характеризувались переходом від ери конфронтації до ери відкритості та співробітництва, зникнення військово-політичного та ідеологічного протистояння, європейські міжурядові організації набули провідної ролі у політичних процесах як на регіональному, так і на світовому рівні.
Сучасні глобальні процеси і тенденції справляють безпосередній вплив на Раду Європи – європейську міжнародну організацію, яку було утворено після закінчення другої світової війни з метою досягнення більшої єдності між європейськими державами на основі спільних цінностей - плюралістичної парламентської демократії, неподільності та універсальності прав людини, верховенства права. Однак, період конфронтації між Сходом і Заходом перешкодив реалізації цього задуму, розділивши Європу на два блоки протистояння. З розпадом біполярної системи міжнародних відносин, проголошенням країнами Центрально-Східної Європи курсу на побудову демократичних суспільств та інтеграцію до європейських структур виникла унікальна можливість реалізувати початковий задум. Геополітичні зміни на європейському континенті надали нового імпульсу діяльності Ради Європи, пріоритетним завданням якої стало розвиток та зміцнення демократичних перетворень у посткомуністичних країнах Центрально-Східної Європи, які стали на шлях побудови демократії.
Рада Європи першою з європейських міжнародних організацій відповіла готовністю сприяти молодим демократіям у досягненні проголошених ними цілей. Угорщина, Польща, Чехія та Словаччина першими з колишніх соціалістичних країн Центрально-Східної Європи стали членами Ради Європи та продемонстрували значні успіхи у процесі демократичних перетворень та європейської інтеграції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ РАДИ ЄВРОПИ У ЗМІЦНЕННІ ДЕМОКРАТІЇ У КРАЇНАХ ЦЕНТРАЛЬНО-СХІДНОЇ ЄВРОПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок