Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ “МОДЕРН-БАЯН” ЯК ФЕНОМЕН СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА

УКРАЇНСЬКИЙ “МОДЕРН-БАЯН” ЯК ФЕНОМЕН СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ “МОДЕРН-БАЯН” ЯК ФЕНОМЕН СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,21 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Одеська державна музична академія
ім. А.В.Нежданової
ЄРГІЄВ Іван Дмитрович
УДК: 786.8(477)
УКРАЇНСЬКИЙ “МОДЕРН-БАЯН” ЯК ФЕНОМЕН СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА
Спеціальність 17.00.03 - Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
ОДЕСА - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі сучасної музики і музичної культурології Одеської державної музичної академії ім.А.В.Нежданової Міністерства культури та туризму України.
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Маркова Олена Миколаївна,
Одеська державна музична академія ім.А.В.Нежданової, завідувач кафедри сучасної музики і музичної культурології (м.Одеса)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Ільченко Олександр Олександрович,
Київський національний університет культури і мистецтв Міністерства культури і туризму України, кафедра фолькфольклори-стики, народно-інструментального та хорового виконавства (м.Київ)
кандидат мистцтвознавства, доцент
Завгородня Галина Федорівна,
Одеська державна музична академія
ім.А.В.Нежданової Міністерства культури і туризму України, професор кафедри теорії музики і композиції (м. Одеса)
Провідна установа: Національна музична академія України
ім.П.І.Чайковського Міністерства культури і туризму України (м.Київ)
 
Захист відбудеться “19” квітня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.857.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства в Одеській державній музичній академії ім.А.В.Нежданової за адресою: 65020, Одеса, вул.Новосельського, 63, Малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської державної музичної академії ім.А.В.Нежданової за адресою: 65020, Одеса, вул.Новосельського, 63.
Автореферат розіслано “17” березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент А.Д.Черноіваненко


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається інтенсифікацією українського баянно-акордеонного мистецтва у 90-ті роки ХХ століття з формуванням нової якості останнього - “модерн-баяна” як невід'ємної складової сучасного академічного інструментарію, і його інтеграцією у світове мистецтво. Вказаний процес став можливим завдяки ряду факторів:
По-перше, маємо плідний розвиток аккордеонно-баянного виконавства у другій половині ХХ століття у всьому світі, в тому числі, й в Україні. Вражаючими темпами модернізується світова конкурсна система, в якій на тлі традиційних суто акордеонно-баянних творчих змагань виникають конкурси, де акордеоністи та баяністи мають змогу виступати поряд з іншими академічними фахівцями: скрипалями, віолончелістами, виконавцями на духових інструментах, піаністами.
Слід зазначити, що саме на таких конкурсах у 80-90-ті роки були отримані перші вагомі результати: С.Хуссонг (Німеччина, акордеон) - перші премії на міжнародних конкурсах Хуго Германа (Німеччина) і “Гаудеамус” (Нідерланди), М.Керн (Німеччина, акордеон) - перша премія на “Гаудеамусі”, І.Єргієв (Україна, баян) - перша премія на міжнародному конкурсі нової камерної музики “Приз Орфея” (Бельгія), ін.
По-друге, склалися нові виконавсько-композиторські тандеми, які відбувалися перш за все, на виконавсько-детермінаційних засадах. Так, ще у 60-ті роки минулого століття утворилась творча співдружність піонера світового модерн-акордеона Могенса Елегарда (баян) з композитором-симфоністом Олє Шмідтом, що вирішила долю видатного національного явища в Данії. У 70-ті роки вибудовувався відомий тандем Ф.Ліпс - С.Губайдуліна в Росії, насамкінець, у 90-ті роки сформувалася міцна творча співдружність й в Україні з участю автора даної роботи: Іван Єргієв - Кармела Цепколенко. У цілому ми змушені констатувати тенденцію зростання інтересу до баяну з боку композиторів-небаяністів з неоавангардною і постмодерністичною орієнтацією як у всьому світі, так і в Україні, серед яких: Є.Станкович, К.Цепколенко, Л.Самодаєва, Ю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ “МОДЕРН-БАЯН” ЯК ФЕНОМЕН СВІТОВОГО МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок