Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЦИКЛІЧНОСТІ БАГАТОРІЧНИХ КОЛИВАНЬ СТОКУ РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

ОЦІНКА ЦИКЛІЧНОСТІ БАГАТОРІЧНИХ КОЛИВАНЬ СТОКУ РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

Назва:
ОЦІНКА ЦИКЛІЧНОСТІ БАГАТОРІЧНИХ КОЛИВАНЬ СТОКУ РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Чорноморець Юлія Олександрівна
УДК 556.08+556.161/165
ОЦІНКА ЦИКЛІЧНОСТІ БАГАТОРІЧНИХ КОЛИВАНЬ СТОКУ РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
11.00.07 – гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі гідрології та гідроекології географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент
Гребінь Василь Васильович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри гідрології та гідроекології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Кіндюк Борис Володимирович
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри екології та гідрогазодинаміки
кандидат географічних наук, доцент
Явкін В’ячеслав Григорович
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедрою географії та менеджменту туризму
Захист відбудеться 18 жовтня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.22 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, МСП-680, пр-т Глушкова 2, географічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01035 м. Київ, вул. Володимирська, 64
Автореферат розісланий 14 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.22
доктор географічних наук М.І. Ромась
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Врахування циклічності багаторічних коливань стоку та характеру їх просторових змін в практиці гідрологічних та водогосподарських розрахунків має важливе значення для вибору місця розташування гідроелектростанцій, їх об‘єднання в енергосистеми, міжбасейнового перерозподілу стоку.
Оцінка циклічності коливань річкового стоку (а також факторів, що її обумовлюють), важлива для майбутніх довгострокових прогнозів водності. Можливість передбачити наступні зміни стоку дозволила б заощадити значні матеріальні ресурси при будівництві та експлуатації гідротехнічних споруд, а також завчасно, до проходження катастрофічних повеней (або посух), прийняти необхідні заходи.
Дана робота покликана виявити та описати прояви циклічності на прикладі річок Українських Карпат з метою отримання достовірної інформації про коливання стоку води у часі з подальшою можливістю екстраполяції отриманих знань у вигляді довгострокових прогнозів та багатофакторних моделей. Необхідність такої роботи назріла виходячи з потреб господарства регіону, міркувань безпеки, а також завдяки накопиченню прийнятних за тривалістю рядів спостережень.
Вибір у якості об‘єкту дослідження річок Українських Карпат є не випадковим. Як показали попередні дослідження, з фазами підвищеної водності пов‘язане проходження катастрофічних паводків. Довгострокове прогнозування ймовірності їх формування може надати суттєву допомогу при розробці сценаріїв планування і раціонального використання водних ресурсів, підвищення ефективності роботи гідротехнічних та інших водогосподарських споруд в регіоні.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертації виконувались згідно з планами науково – дослідних робіт географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка за участю автора як безпосереднього виконавця держбюджетної теми № 01БФ050-03 „Дослідження руслових процесів на річках Закарпаття з метою розробки комплексу протипаводкових заходів”, а також двох госпдоговірних тем: № 04ДП050-01 „Наукове обґрунтування та рекомендації щодо оцінки та регулювання вертикальних руслових деформацій на гірських річках Івано – Франківської області (на прикладі р. Лімниця)”(2004 р.) та № 06ДП050-10 „Розробити методику гідроморфологічної оцінки якості річок басейну Ужа і провести підготовку фахівців з її застосування ”(2006 р.), що виконані у науково – дослідній лабораторії гідроекології та гідрохімії кафедри гідрології та гідроекології географічного факультету за договорами з Держводгоспом України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ЦИКЛІЧНОСТІ БАГАТОРІЧНИХ КОЛИВАНЬ СТОКУ РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок