Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД В УМОВАХ ДІЇ ГІДРОСТАТИЧНОГО ТИСКУ

ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД В УМОВАХ ДІЇ ГІДРОСТАТИЧНОГО ТИСКУ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД В УМОВАХ ДІЇ ГІДРОСТАТИЧНОГО ТИСКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,94 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАЩЕНКО Олександр Анатолійович
УДК 622.244.08
ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РУЙНУВАННЯ
ГІРСЬКИХ ПОРІД В УМОВАХ ДІЇ ГІДРОСТАТИЧНОГО ТИСКУ
Спеціальність 05.15.10 – буріння свердловин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі техніки розвідки родовищ корисних копалин
Національного гірничого університету (м.Дніпропетровськ)
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, професор
ДУДЛЯ Микола Андрійович,
Національний гірничий університет,
професор кафедри техніки розвідки родовищ корисних копалин
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
МОСКАЛЬОВ Олександр Миколайович,
професор кафедри гірничих машин та інжинірингу Національного гірничого університету;
кандидат технічних наук,
ВАСЮК Борис Миколайович,
директор Дніпропетровського відділення Українського державного геологорозвідувального інституту.
Провідна установа: | ВАТ "Український нафтогазовий інститут" Міністерства палива та енергетики України, науково-дослідний відділ видобутку нафти, газу і конденсату (м. Київ).
Захист відбудеться "31" травня 2006 р. о 12_ г. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.06 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий 27.04. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В.Анциферов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішний розвиток економіки України неможливий без мінерально-сировинної бази, для створення якої потрібні розвідка і розробка родовищ корисних копалин. На даний час практично вичерпані запаси корисних копалин, які знаходяться на порівняно невеликих глибинах. При бурінні розвідувальних і експлуатаційних свердловин на корисні копалини, що залягають на великих глибинах і в складних гірничо-геологічних умовах, виникає потреба у створенні енерго- і ресурсозберігаючих технологій, які б забезпечували зниження витрат і підвищення продуктивності при бурінні свердловин.
Основним процесом у виробничому циклі буріння свердловини є руйнування гірської породи на вибої. Відомо, що присутність у зоні руйнування промивальної рідини, збільшення глибини свердловини і гідростатичного тиску значно зменшують механічну швидкість буріння. Однак немає єдиної думки про характер та ступінь впливу гідростатичного тиску на цей процес. Це пов’язано з відсутністю простих і обґрунтованих методик, які б дозволили розрахувати технологічні параметри руйнування гірських порід на вибої свердловини в умовах дії гідростатичного тиску.
Для вирішення цієї проблеми необхідно проведення досліджень фізико-механічних характеристик і процесу руйнування гірських порід в умовах дії гідростатичного тиску, що дозволить виявити фактори, які впливають на процес руйнування, і визначити раціональні технологічні параметри буріння свердловин у цих умовах. Тому актуальною задачею є розробка й обґрунтування методики розрахунку раціональних технологічних параметрів, яка буде враховувати додаткові енерговитрати при руйнуванні гірської породи, що знаходиться під дією гідростатичного тиску та дозволить покращити показники буріння.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами - дана робота є частиною комплексних наукових досліджень, виконаних за темою “Оцінка вугленосності палеозою південно-східної частини Дніпрово-Донецької западини і розробка параметрів енергозберігаючої технології і технічних засобів руйнування гірських порід”, здійснених за планом НДР і ДКР (ОК) ГП –  , № д.р.0198U005629, наказ НГАУ від 13.01.98 р. №6.
Мета роботи – підвищення продуктивності буріння свердловин шляхом розробки і обґрунтування раціональної технології руйнування гірських порід з урахуванням впливу гідростатичного тиску.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ РАЦІОНАЛЬНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ РУЙНУВАННЯ ГІРСЬКИХ ПОРІД В УМОВАХ ДІЇ ГІДРОСТАТИЧНОГО ТИСКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок