Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формалізація алгоритмів силових розрахунків просторових механізмів

Формалізація алгоритмів силових розрахунків просторових механізмів

Назва:
Формалізація алгоритмів силових розрахунків просторових механізмів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,98 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Козарєзов Євгеній Борисович
УДК 621.01:681.3.06:62–231.3.005
Формалізація алгоритмів
силових розрахунків просторових механізмів
Спеціальність 05.02.02 Машинознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті.
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Білоконєв Ігор Максимович,
Одеський національний політехнічний університет, професор кафедри "Теоретична механіка і машинознавство".
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Амбарцумянц Роберт Вочаганович,
Одеська державна академія харчових технологій,
завідувач кафедри "Прикладна механіка";
кандидат технічних наук, доцент
Конопльов Анатолій Васильович,
Одеський національний морський університет,
доцент кафедри "Теорія механізмів і деталей машин".
Провідна установа | Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький)
Захист відбудеться 26 вересня 2003 р. о 1530 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.02 при Одеському національному політехнічному університеті за адресою: Україна, 65044, Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного
політехнічного університету за адресою: Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 22 серпня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Оборський Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Виконання силових розрахунків просторових механізмів потребує великого обсягу обчислень, що пов'язано з довільною просторовою орієнтацією не тільки осей кінематичних пар механізму, але і прикладених до ланок систем зовнішніх сил. Забезпечити якісне виконання таких розрахунків можна тільки використовуючи засоби сучасних інформаційних технологій. Їхнє ефективне застосування багато в чому залежить від методів проведення силових розрахунків просторових механізмів, яки мають забезпечити можливість автоматизації таких розрахунків. Створення ефективних автоматизованих систем для силових розрахунків, у свою чергу, можливо при розробці і застосуванні формалізованих розрахункових алгоритмів.
Актуальність теми дисертації обумовлена тим, що методики і моделі силових розрахунків, які викладаються в роботах з теорії просторових механізмів, мають обмежену доступність для широкого застосування кінцевими користувачами (тобто інженерами-механіками, які безпосередньо беруть участь у проектуванні механізму) і вимагають їхньої високої кваліфікації в галузі математики і програмування. У результаті цього одержали поширення методи проведення силових розрахунків просторових механізмів по спрощених моделях, розроблених для плоских механізмів. Це приводить до зниження точності розрахунків і одержання розрахункових характеристик, які істотно відрізняються від характеристик реальних механізмів, тому що плоскі механізми на практиці навантажуються просторовою системою сил і одержують просторові деформації ланок.
Застосування деяких сучасних програмних пакетів, що дозволяють виконувати автоматизовані силові розрахунки просторових механізмів, обмежується вузькістю їхньої спеціалізації або, у противному випадку, їхньою високою вартістю. У зв'язку з цим актуальною є розробка універсальних методів силових розрахунків просторових механізмів, на базі яких можливо створення формалізованих алгоритмів таких розрахунків для широкого застосування користувачами з різною кваліфікацією і при різних рівнях розроблювальних ними проектів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках тематичних планів НДЧ кафедри Теоретичної механіки і машинознавства Одеського національного політехнічного університету на базі теми 219-23 "Реалізація програмного інтерфейсу для автоматизації навчального комплексу з теорії механізмів і машин, деталей машин і прикладної механіки".
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка математичних моделей для виконання автоматизованих силових розрахунків просторових механізмів, формалізація їхніх алгоритмів, а також створення комплексу операторних функцій, що реалізують ці алгоритми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Формалізація алгоритмів силових розрахунків просторових механізмів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок