Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць

антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць

Назва:
антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Романюк Світлана Іванівна
УДК 577.27:[591.145:616.931]
антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць
02.00.10 – біоорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі структури і функції білків та петидів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України та відділі молекулярної імунології Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Радавський Юрій Леонідович, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, завідувач відділу структури і функції білків та пептидів
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Кібірєв Володимир Костянтинович, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, завідувач відділу хімії білка доктор медичних наук Оксіюк Віктор Глібович Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського АМН України, завідувач лабораторії керованих інфекцій та заходів імунопрофілактики
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра мікробіології та загальної імунології
Захист відбудеться 27 вересня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул.Мурманська, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, Київ-94, вул.Мурманська, 1.
Автореферат розісланий 27 серпня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дифтерійний токсин (ДТ) є головним фактором патогенності збудника дифтерії Corynebacterium diphtheriae. Не зважаючи на те, що молекулярна будова і механізм дії цього токсину досліджувались з моменту його відкриття наприкінці XIX століття, антигенна будова ДТ і особливості його розпізнавання антитілами та рецепторами імунних клітин почали активно вивчатися лише протягом останніх 10-15 років. Бурхливий розвиток досліджень антигенних властивостей ДТ обумовлений поширенням дифтерійної інфекції в 1990-1998 роках в країнах Східної Європи, в тому числі й в Україні. Виникнення епідемії дифтерії пов'язують, в першу чергу, з недосконалістю існуючих протидифтерійних вакцин і методів діагностики захворювання, а також з існуванням явища носійства дифтерійних бактерій, причини якого до сих пір не з'ясовані.
Традиційно в протидифтерійних вакцинах у якості антигену використовують дифтерійний анатоксин, що являє собою ДТ, оброблений формальдегідом. Оскільки імунні відповіді на нативний і модифікований антигени відрізняються, вивчення антигенних й імуногенних властивостей ДТ і дифтерійного анатоксину становить інтерес у плані подальшого удосконалення протидифтерійних вакцин. Розробка сучасних діагностикумів на основі імуноферментного аналізу (ІФА) також вимагає знання особливостей імунного розпізнавання ДТ у хворих на дифтерію, за якими можна було б чітко диференціювати їх від вакцинованих людей.
Крім того, дослідження антигенних властивостей ДТ є важливими для створення імунотоксинів на основі дифтерійних токсоїдів з мінімальною імуногенністю, які не викликають активного синтезу нейтралізуючих антитіл і можуть успішно застосовуватись при лікуванні онкологічних і вірусних захворювань.
Вивчення антигенних властивостей ДТ має не тільки прикладне значення, а й викликає суто теоретичний інтерес. Відомо, що багатьом токсинам патогенних бактерій притаманні властивості, що дозволяють їм уникати знешкодження імунною системою. Подібні властивості ДТ поки що невідомі. Тому інформація щодо антигенних та імунобіологічних властивостей ДТ може виявитись корисною при встановленні ймовірних механізмів подолання даним токсином захисних систем організму.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у межах тематичних планів Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України (бюджетна тема № 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: антигенні й імунобіологічні властивості дифтерійного токсину та його субодиниць

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок