Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сімейні господарства в умовах ринкової трансформації економіки України

Сімейні господарства в умовах ринкової трансформації економіки України

Назва:
Сімейні господарства в умовах ринкової трансформації економіки України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,05 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Л е х
Г а л и н а А н д р і ї в н а
УДК 334.722.24.(477)
Сімейні господарства в умовах ринкової трансформації економіки України
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фінансів і кредиту Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Ковалюк Олексій Миколайович,
кафедра фінансів і кредиту, Львівський національний університет імені Івана Франка
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор
Дзюбик Степан Данилович,
професор кафедри економічної теорії
та історії економіки,
Українська академія державного
управління при Президентові України
кандидат економічних наук, доцент
Стричак Галина Василівна,
доцент кафедри економічної теорії,
Львівський державний аграрний університет
Провідна установа – Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна
Захист дисертації відбудеться “27” червня 2002 р. о 13.30 год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м.Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 24.05.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
Вченої ради, професор ___________________ Панчишин С.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Повільність, складність і суперечливість просування економіки України шляхом ринкових реформ значною мірою пов'язані з недооцінкою загальної ролі сектора сімейної економіки у формуванні ринкової системи. Прийняття і реалізація низки законодавчих актів не дали належного поштовху до розвитку сімейного бізнесу. З цієї причини проблема сімейного господарства до цього часу не отримала належного теоретичного обґрунтування.
Сімейні господарства як суб'єкти ринкової економіки можуть гнучко враховувати зміни попиту і задовольняти потреби в товарах першої необхідності, швидко адаптуватися до змін в умовах ринкового господарювання, оперативно приймати та здійснювати ефективні рішення. Активне функціонування сімейних господарств впливає на рівень забезпечення товарного ринку, особливо предметів споживання, сприяє вирішенню проблеми зайнятості шляхом створення нових робочих місць. Розвиток сімейного господарства може стати каталізатором здійснення таких важливих напрямків ринкового реформування як приватизація, розвиток малого підприємництва і конкуренції, соціальний захист тощо. Все це пояснює необхідність виділення сімейного господарства як великого економічного сектора в умовах ринкової трансформації економіки та актуальність дослідження функціонування сімейних господарств в Україні. Необхідність спеціального аналізу сімейних господарств в Україні зумовлена також відсутністю розгорнутого дослідження названої проблеми.
Інтерес українських економістів (Д. Журавський, С. Подолинський, В. Навроцький, В. Барвінський, Є. Слуцький та ін.) до питань, що стосуються функціонування сімейного господарства, сягає XIX ст. В економічній літературі функціонування сімейних господарств аналізується переважно через призму малого бізнесу (Барановський О., Єхануров Ю., Жиляєв І., Кисельов А., Ковальчук Т., Круглов В., Попов О., Реверчук С., Рубе В., Титаренко О. та інші). За часів СРСР сімейне господарство досліджувалось в основному з позицій індивідуальної трудової діяльності (Ічітовкін Б., Разумнова І., Савченко В., Фесенко О., Шмельов Г. та інші). Протягом останніх років в Україні було опубліковано низку робіт, в яких аналізуються конкретні проблеми розвитку малого сімейного підприємництва, а саме: історичні аспекти формування національного підприємництва (Злупко С., Кузьмін О.), особливості становлення та розвитку малих підприємств в Україні (Беренда Н., Бородюк В., Дивеєв-Кириленко О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Сімейні господарства в умовах ринкової трансформації економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок