Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
На правах рукопису
УДК 346. 5
ПОЛАТАЙ Володимир Юрійович
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 12.00.04 - Господарське право;
арбітражний процес
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі аграрного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України (м. Харків).
Науковий керівник - кандидат юридичних наук, доцент
Жушман Віктор Павлович
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
Міністерства освіти і науки України
(м. Харків)
завідувач кафедри аграрного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук,
старший науковий співробітник
Замойський Ігор Євгенович,
Донецький інститут економіки та господарського права,
професор кафедри
кандидат юридичних наук
Устименко Володимир Анатолійович, Донецька міська рада, завiдувач юридичного вiддiлу
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра господарського права (м. Київ).
Захист відбудеться “ 28 ” вересня 2000 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 12 ” липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Існування відкритої конкурентної економіки неможливе в сучасних умовах без інвестицій, як без внутрішніх, так і зовнішніх. Звернення автора до цієї теми не випадкове, вона ще не отримала достатньої розробки у вітчизняній правовій науці. Проблема інвестування знайшла висвітлення переважно в міжнародно-правовому аспекті. Разом із тим, залишаються невизначеними та нерозробленими основні поняття та інститути інвестиційної діяльності - інвестиції, субєкти інвестиційної діяльності, обєкти, форми здійснення інвестиційної діяльності. У чинному українському законодавстві ці категорії визначаються узагальнено та із значними протиріччями.
Недосконалість та невизначеність низки положень інвестиційного законодавства обумовлені загальною нестійкою економічною ситуацією, що склалася в Україні. Серед факторів, які стримують залучення інвестицій - відсутність політичної та фінансової стабільності, коливання рівня інфляції, слабко розвинута інфраструктура інвестиційних інститутів. В свою чергу, на ситуації, яка склалася в господарській системі з характерними їй сутужностями з інвестиційними надходженнями, позначилась саме відсутність належного нормативного закріплення основних правил інвестиційної діяльності.
Слід зазначити, що саме інвестиційна діяльність, як господарська, підприємницька, відіграє вирішальну роль у розбудові економіки країни. Приватне інвестування (яке здійснюється фізичними особами-громадянами) звичайно є імпульсом до економічного росту держави, але ряд факторів, і в першу чергу, брак коштів у населення, робить цей вид інвестування малозначущим у сучасних умовах. Крім того, змішавши приватне та господарське інвестування, чинне законодавство тим самим поставило в нерівні умови громадян - інвесторів та інституційних інвесторів.
В процесі господарської діяльності в умовах функціонування національної та світової ринкової економіки відбулось виділення із системи ринкових економічних відносин особливого роду інвестиційних відносин, які відіграють важливу роль у виробництві. Правове регулювання інвестиційних відносин із моменту появи інвестиції-капіталу як товару виробничого призначення здійснювалось із використанням традиційних у національному праві засобів приватно-правового та публічно-правового регулювання: господарського, цивільного (торгового, акціонерного, антимонопольного, корпоративного, податкового, митного та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок