Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЛАКТОФЕРМЕНТОВАНИХ ОВОЧЕВИХ КОНСЕРВОВАНИХ ПРОДУКТІВ

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЛАКТОФЕРМЕНТОВАНИХ ОВОЧЕВИХ КОНСЕРВОВАНИХ ПРОДУКТІВ

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЛАКТОФЕРМЕНТОВАНИХ ОВОЧЕВИХ КОНСЕРВОВАНИХ ПРОДУКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,58 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
ХОЛОДНИЙ ЛЕОНІД ПАВЛОВИЧ
УДК 664.8/9.664.856.557.151
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЛАКТОФЕРМЕНТОВАНИХ
ОВОЧЕВИХ КОНСЕРВОВАНИХ ПРОДУКТІВ
Спеціальність 05.18.13 - технологія консервованих продуктів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій Міністерства освіти і науки України, Полтавському університеті споживчої кооперації України Укоопспілки.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Безусов Анатолій Тимофійович
Одеська національна академія харчових технологій,
кафедра технології консервування, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Малюк Людмила Петрівна
Харківський державний університет харчування та
торгівлі, кафедра організації харчування, завідувач кафедри
кандидат технічних наук, старший науковий
співробітник
Пономаренко Світлана Федорівна,
ДНДПКІ “Консервпромкомплекс”,
науково-дослідний відділ розробки технологій
виробництва продуктів дитячого харчування,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Національний університет харчових технологій,
кафедра процесів і апаратів харчових виробництв
та технології консервування, Міністерство
освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться 18 травня 2007 р. о 1030 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.088.01 при Одеській національній академії харчових технологій за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної академії харчових технологій за адресою: вул. Канатна, 112, м. Одеса, 65039.
Автореферат розісланий 17 квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.т.н., професор К.Г. Іоргачова


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Збільшення обсягу виробництва і розширення асортименту овочевих консервів багато в чому визначається удосконаленням традиційних і розробкою нових технологій. З існуючих видів консервованої продукції маринади займають важливе місце серед продукції, що випускається консервними заводами. Проте, маринади, що випускаються за традиційною технологією, мають різко виражений кислий присмак і запах оцтової кислоти, що знижує попит на такі консерви. В умовах конкуренції це негативно впливає на економічні показники роботи підприємства.
У зв'язку з цим має науковий і практичний інтерес проведення досліджень по вивченню можливості та доцільності розробки технології нових видів консервованої продукції профілактичної дії із групи лактоферментованих овочевих консервів і напоїв, які відрізняються більш високими якісними характеристиками, харчовою і біологічною цінністю, низькою собівартістю і високою рентабельністю.
Одержання такого ефекту можливе на основі удосконалення існуючих технологій та використання нових технологічних підходів у виробництві. Особливий інтерес представляє отримання за допомогою молочнокислих бактерій Lactobacillus plantarum штаму AH 11/16 лактоферментованих залив із водних екстрактів нестандартної сировини і відходів консервного виробництва.
Біотрансформація компонентів рослинної сировини - найбільш перспективний напрямок прогресу в переробних галузях промисловості, оснований на дії специфічних мікроорганізмів, які дозволяють ефективніше використовувати сировину, економити енергоресурси, досягати високої якості продукції і екологічності технологій.
Стосовно виробництва овочевих консервів ця біотехнологія практично не вивчена і це визначає актуальність комплексних досліджень в галузі формування якісних характеристик консервів, наукового обґрунтування і оптимізації технологічних режимів і на цій основі - розробки раціональної технології нових видів лактоферментованих овочевих консервованих продуктів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт: міжвузівської програми “Виробництво, переробка і збереження сільськогосподарської продукції", затвердженої наказом Міносвіти і науки України №5-02, плану НДР кафедри технології консервування по темі “Розробка технології нових видів харчових продуктів із нетрадиційних видів сировини” на 1996.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ЛАКТОФЕРМЕНТОВАНИХ ОВОЧЕВИХ КОНСЕРВОВАНИХ ПРОДУКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок