Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИЧНА НЕОЛОГІЯ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ МЕДІАДИСКУРСІ

СЕМАНТИЧНА НЕОЛОГІЯ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ МЕДІАДИСКУРСІ

Назва:
СЕМАНТИЧНА НЕОЛОГІЯ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ МЕДІАДИСКУРСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,86 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОНОПАЦЬКА Ярина Олександрівна
УДК 81’373.43:81’42
СЕМАНТИЧНА НЕОЛОГІЯ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ МЕДІАДИСКУРСІ
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ПОМІРКО Роман Семенович,
завідувач кафедри французької філології
Львівського національного університету
імені Івана Франка МОН України
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
КАГАНОВСЬКА Олена Марківна,
завідувач кафедри французької філології
Київського національного лінгвістичного університету
МОН України
кандидат філологічних наук, доцент
ЛАСКА Ігор Васильович,
завідувач кафедри романської філології
Київського міжнародного університету
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича МОН України,
кафедра французької мови
Захист відбудеться “28” квітня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “22” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук Смущинська І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Необхідною умовою існування кожної мови є її безперервне поповнення новими одиницями. Такі еволюційні процеси стосуються насамперед лексико-семантичного рівня мови, оскільки лексичний склад безпосередньо відображає об’єктивну дійсність і процеси її пізнання людиною. Саме тому характерною ознакою сучасної мовознавчої науки є дослідження динаміки розвитку словникового складу. Питанню еволюційних процесів у мові присвячено низку наукових праць, авторами яких є В.П.Березинський, З.М.Галімуліна, В.І.Заботкіна, Ю.А.Зацний, І.З.Манолі, О.С.Клименко, О.В.Сенько, С.І.Тогоєва. Праці дослідників у галузі французької неології (М.Бувере, Л.Геспен, Л.Гільбер, Ф.Годен, А.Дюга, Л.Депекер, Ж.-Ф.Саблероль та інші) переконливо свідчать про нагальну потребу вивчення питань, які стосуються чинників розвитку семантичної структури лексем, розширення їхнього номінативного потенціалу, особливостей актуалізації неологізмів у різних типах дискурсу.
У сучасній лінгвістиці неологізацію словника трактують не лише як появу нових слів, а й як процес, який включає внутрішні та зовнішні запозичення, семантичні трансформації слів, утворення нових стійких словосполучень, актуалізацію в певний період тих чи інших фразеологічних одиниць, що відповідає багатоаспектній відносності поняття “неологізм” і його розумінню як соціально-історичної категорії (Н.З.Котелова, С.І.Алаторцева). Особливості вживання неологізмів визначаються не лише семантичною компетенцією мовця, яка відповідає за співвіднесеність знака й світу, а й прагматичною, яка забезпечує перманентний зв’язок між мовцем і знаком. Тому важливим аспектом дослідження неологізмів є аналіз особливостей їх функціонування у дискурсі. Прагматичні параметри неологізмів найповніше проявляються у медіадискурсі, який характеризується постійним оновленням лексичного вокабуляру. Така його властивість зумовлена тим, що медіадискурс за своєю суттю є неоднорідним явищем, яке інтегрує ознаки інших типів дискурсу й охоплює всі сфери життя суспільства.
Актуальність дослідження полягає в потребі провести системний аналіз неологізмів з метою визначення їх семантико-прагматичного потенціалу в сучасному французькому медіадискурсі, що сприятиме поглибленому вивченню комунікативної взаємодії у сучасному суспільстві, розширенню уявлень про світ у мовних вираженнях. Актуальність теми дослідження зумовлена також відсутністю докладного лінгвістичного опису варіантних процесів утворення семантичних неологізмів, їх інтеграції в систему мови та особливостей функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СЕМАНТИЧНА НЕОЛОГІЯ В СУЧАСНОМУ ФРАНЦУЗЬКОМУ МЕДІАДИСКУРСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок