Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Випромінювання та розсіяння електромагнітних хвиль у біанізотропних середовищах

Випромінювання та розсіяння електромагнітних хвиль у біанізотропних середовищах

Назва:
Випромінювання та розсіяння електромагнітних хвиль у біанізотропних середовищах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,02 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
Малюскін Олександр Володимирович
УДК 537.874
Випромінювання та розсіяння електромагнітних хвиль у біанізотропних середовищах
01.04.03 – радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2001Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Шульга Сергій Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри теоретичної радіофізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Просвірнін Сергій Леонідович,
Радіоастрономічний інститут НАН України,
завідувач відділу обчислювальної математики
(м. Харків);
кандидат фізико-математичних наук, професор
Козарь Анатолій Іванович,
Харківський державний технічний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри фізики.
Провідна установа: Інститут радіофізики та електроніки НАН України,
відділ радіоінтроскопії (м. Харків).
Захист відбудеться 14.12.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий 14.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А. Ф
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Робота присвячена теоретичному дослідженню електродинамічних властивостей біанізотропних середовищ, виявленню закономірностей розсіяння електромагнітних хвиль на біанізотропних структурах і частинках. Біанізотропні середовища являють собою клас лінійних анізотропних середовищ з просторовою дисперсією і включають в себе, зокрема, підкласи взаємних біізотропних (кіральних) середовищ, невзаємних біізотропних середовищ (середовищ Теллегена), а також підклас природних анізотропних кристалів з гіротропними властивостями. У радіодіапазоні, на сантиметрових і міліметрових хвилях біанізотропні середовища можуть бути створені штучно – шляхом композиції магнітодіелектрика та маленьких металевих, керамічних або феритових частинок.
Актуальність теми. Дослідження електродинамічних властивостей біанізотропних середовищ і побудова фізично адекватних моделей взаємодії електромагнітного поля з такими середовищами має великий науковий і практичний інтерес. Насамперед, це зумовлене широкими потенційними можливостями, які надають біанізотропні матеріали при проектуванні і створенні нових пристроїв і приладів мікрохвильової і антенної техніки і поліпшенні експлуатаційних характеристик і функціональних можливостей існуючих пристроїв НВЧ. Зокрема, показана перспективність кіральних штучних середовищ, реалізованих на основі дзеркально асиметричних елементів, для створення перетворювачів поляризації, взаємних фазообертачів, надвисокочастотних фільтрів, невідбиваючих покриттів і напівпрозорих екранів. Невзаємні штучні біанізотропні середовища, структурними елементами яких є намагнічені феритові включення з металевими смужками, можуть бути використані при створенні електрично керованих відгалужувачів і скануючих антен. Не менш важливим представляється також і те, що цілий ряд висновків, які можуть бути одержані при електродинамічних дослідженнях ефектів, обумовлених просторовою дисперсією в анізотропних середовищах, може бути застосовано при аналізі різних аспектів цього явища в акустиці та механіці суцільних середовищ.
У цей час одним з напрямів, що швидко розвиваються в теорії і застосуванні штучних середовищ є створення композитних матеріалів з просторовою дисперсією – штучних біанізотропних середовищ. У рамках цього напряму було досліджено низку композитних матеріалів, зокрема, кіральних і біізотропних, на основі малорозмірних біізотропних включень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Випромінювання та розсіяння електромагнітних хвиль у біанізотропних середовищах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок