Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЛАСТИВОСТІ АКРЕЦІЙНОГО ПОТОКУ У МАГНІТНИХ ТІСНИХ ПОДВІЙНИХ СИСТЕМАХ

ВЛАСТИВОСТІ АКРЕЦІЙНОГО ПОТОКУ У МАГНІТНИХ ТІСНИХ ПОДВІЙНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ВЛАСТИВОСТІ АКРЕЦІЙНОГО ПОТОКУ У МАГНІТНИХ ТІСНИХ ПОДВІЙНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,62 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І. І. МЕЧНИКОВА
ХАЛЕВІН ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 523.8
ВЛАСТИВОСТІ АКРЕЦІЙНОГО ПОТОКУ
У МАГНІТНИХ ТІСНИХ ПОДВІЙНИХ СИСТЕМАХ
Спеціальність: 01.03.02 – астрофізика, радіоастрономія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса -– 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі астрономії Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова Міністерства освіти та науки.
Науковий керівник:
доктор фіз.-мат. наук,                      
Андронов Іван Леонідович,                  
професор кафедри астрономії                 
Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова
Офіційні опоненти:
доктор фіз.-мат. наук, професор, Железняк Олег Олександрович, завідувач лабораторією теоретичної фізики і гравітації Уманського педагогічного університету;
кандидат фіз.-мат. наук, Розенбуш Олександр Ельмарович, стар-ший науковий співробітник Головної Астрономічної обсерваторії НАН України.
Провідна установа
Кримська астрофізична обсерваторія Міністерства освіти та науки, с. Наукове.
Захист відбудеться “ 5 ” жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 41.051.04 з теоретичної фізики та астро-фізики при Одеському державному університеті ім. І. І. Мечникова (65014, г. Одеса, вул. Дворянська, 2, ОДУ, Велика Фізична Аудиторія).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського університету (вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий “ 4 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фіз.-мат. наук В. І. Солошенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку теорії акреційних процесів велика увага приділяється особливому підкласу катаклізмічних змінних зірок, відмінною рисою якого є наявність сильного магнітного поля в основного компонента – білого карлика. Цей чинник корінним образом міняє характер процесів, що спостерігаються. Різноманітність ефектів у різних членів цього класу об'єктів істотно ускладнює інтерпретацію виникаючих в цих системах явищ.
Згідно з класичною моделлю, якщо білий карлик має сильне магнітне поле, поблизу нього існує область, де потік речовини контролюється силовими лініями цього поля і, отже, речовина вже не рухається по кеплерівських орбітах. Акреційний диск не може існувати всередині такої “магнітосфери”, розмір якої визначається т. з. альвенівським радіусом. Всередині цієї зони перенесення маси здійснюється в газовому струмені, котрий являє собою зігнуту трубку із зменшуючимся перерізом, яка веде від другої зірки до магнітних полюсів білого карлика. Системи, в яких акреційний потік виглядає таким чином, називаються системами типу AM Her, або полярами завдяки сильній поляризації видимого випромінювання.
Поляри (рис. ), є природними лабораторіями, в яких можна дослідити поведінку речовини при температурах порядку декількох мільйонів градусів і напруженості магнітного поля до 250 мегагаус. Акреція речовини на магнітний білий карлик призводить до могутніх процесів енерговиділення, що охоплюють весь досліджений діапазон електромагнітного випромі-нювання. Складність просторової структури активних регіонів на поверхні білого карлика та її нестабільність визначаються нестаціонарними процесами, що протікають в потоці речовини, що акрецює, і на донорській зірці. Характерні часи таких процесів знаходяться в діапазоні від частки секунди до декількох хвилин.
У зірок типу АМ Her магнітне поле на поверхні білого карлика може досягати 2*108 Гс і моменти магнітних сил примушують білий карлик обертатися з періодом, який приблизно дорівнює періоду орбітального обертання в подвійній системі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ВЛАСТИВОСТІ АКРЕЦІЙНОГО ПОТОКУ У МАГНІТНИХ ТІСНИХ ПОДВІЙНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок