Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОГРАФІЧНА МЕРЕЖА ТА ЗЛИВОВИЙ СТІК РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

ГІДРОГРАФІЧНА МЕРЕЖА ТА ЗЛИВОВИЙ СТІК РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

Назва:
ГІДРОГРАФІЧНА МЕРЕЖА ТА ЗЛИВОВИЙ СТІК РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,50 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Кіндюк Борис Володимирович
УДК 556.166+556.01:556.51/54
ГІДРОГРАФІЧНА МЕРЕЖА ТА ЗЛИВОВИЙ СТІК РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ
11.00.07 гідрологія суші, водні ресурси,
гідрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора географічних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі екології та гідрогазодинаміки в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Мольчак Ярослав Олександрович,
Луцький державний технологічний університет,
декан технологічного факультету,
доктор географічних наук, доцент
Ободовський Олександр Григорович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри гідрології та гідроекології
доктор географічних наук, професор
Ковальчук Іван Платонович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
завідувач кафедри конструктивної географії і картографії
Провідна установа: Одеський державний екологічний університет
Міністерства освіти і науки України, м.Одеса.
Захист відбудеться _27_ травня 2004р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.22 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ, вул.Васильківська, 90, географічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ-33, вул.Володимирівська, 64.
Автореферат розіслано _27 ківтня 2004р.
Вчений секретар Гребінь В.В.
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.22
кандидат географічних наук, доцент
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю вирішення завдання щодо мінімізації величезних матеріальних збитків і розмірів руйнувань, яких завдають зливові паводки народному господарству і населенню Карпатського регіону. Так, втрати від дії листопадового паводка 1998р. оцінюються у 810 млн. грн., березневого 2001р. в 300 млн. грн. В цілому за даними Держводгоспу України щорічна сума втрат від проходження таких паводків складає 200 млн. грн., до цієї цифри додається 77 млн. грн. екологічного збитку і 19 млн. грн. - на соціальні виплати.
Крім матеріальних втрат і руйнувань господарських обєктів, залізничних і шосейних доріг, ліній електропередач, проходження катастрофічних паводків не обходиться і без людських жертв.
Наслідки впливу водної стихії ставлять проблему дослідження характеристик зливового стоку як одне з важливих завдань сучасної географічної науки і, зокрема, її розділу гідрології суші. Вирішити це завдання на належному рівні неможливо без урахування впливу структури річкової мережі.
Виходячи з цього, постає необхідність розробки нової методології гідрологічних розрахунків з більш детальним описом топологічної структури річкової мережі, яка дала б можливість розкрити нові особливості формування дощових паводків.
Питання ієрархічної будови річкових систем в значній мірі є новими як для гідрологічної науки в цілому, так і для дослідження водотоків Карпатського регіону. Зокрема, це обумовило необхідність ввести до складу операторної структури формул для розрахунку максимальних витрат води фонові показники річкових басейнів.
У звязку з тим, що на річках Українських Карпат планується широкомасштабне гідротехнічне будівництво, постало питання про забезпечення зацікавлених організацій надійними вихідними гідрометеорологічними даними. Існуючі ряди спостережень за стоком, як правило, мають невелику тривалість і, нажаль, багато пропусків. Для вирішення поставленого завдання необхідно збільшити обсяг фактичної інформації, відновити дані за пропущені роки, а також провести оцінку однорідності і стаціонарності рядів максимальних витрат води зливових паводків.
Наявність подовжених рядів дозволить розглянути ще одну з важливих проблем гідрологічної науки урахування коливань витрат води зливових паводків.
Це питання має важливе теоретичне і практичне значення, оскільки річки України перебувають у фази підвищеної водності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ГІДРОГРАФІЧНА МЕРЕЖА ТА ЗЛИВОВИЙ СТІК РІЧОК УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок