Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка як можливого учасника процесу нейросекреції

Дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка як можливого учасника процесу нейросекреції

Назва:
Дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка як можливого учасника процесу нейросекреції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,81 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця
 
Гливук Наталія Валентинівна
УДК 612.822:611.813.14
Дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка як можливого учасника процесу нейросекреції
03.00.02 - біофізика
Автореферат дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата біологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі нейрохімії Інститута фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук
МАЛИШЕВА Маргарита Костянтинівна
Інститут фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України
зав. відділом нейрохімії
Офіційні опоненти :
Доктор біологічних наук , академік НАН України
КРИШТАЛЬ Олег Олександрович
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України
зав. відділом фізико-хімічної біології клітинних мембран
Доктор медичних наук, професор
ГРОМОВ Леонід Олександрович
Інститут фармакології та токсикології Медичної Академії Наук України
зав. відділом нейрофармакології.
Провідна установа:
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України, м. Київ
Захист відбудеться ” 15 ” жовтня 2002 р. о ”__14___” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д-26.198.01 при Інституті фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інститута фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця 4.
Автореферат розісланий ”_13_”__вересня__2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук Сорокіна-Маріна З.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Хімічна синаптична передача є основною формою міжклітинного сполучення в нервовій системі. Вивільнення нейромедіатора відбувається за рахунок процесу регульованого екзоцитозу, як відповідь на підвищення внутрішньоклітинної концентрації кальцію. Цей процес є результатом цілого ряду так званих рухових реакцій синаптичних везикул, кожна з яких, в свою чергу, опосередковується роботою багатьох білків. За останнє десятиріччя було відкрито велику кількість білків, що беруть участь у цих процесах. Ці білки умовно можна поділити на кілька окремих груп, згідно з особливостями їх дії. Дослідження їх структурних та функціональних властивостей за допомогою біохімічних, генетичних та молекулярно-біологічних методів дозволили скласти детальну картину міжмолекулярних взаємодій певних факторів, що лежать в основі процесу вивільнення нейромедіатора. Однак, незважаючи на велику кількість досліджень, що спрямовані на розуміння тонких механізмів регуляції процесу синаптичної передачі, багато питань залишаються відкритими. Одним з них є питання про те, що ж, насамперед, безпосередньо викликає процес злиття синаптичних везикул з мембраною клітин. За останні півтора десятка років було відкрито декілька білків - посередників злиття різного типу мембран. Це білки ААА родини АТФаз - NSF, що опосередковує злиття мембран синаптичних везикул з плазматичними мембранами, р97 – посередник злиття мембран в апараті Гольджи та ендоплазматичному ретикулюмі, та інші. Проведені раніше дослідження свідчать про те, що ще одним претендентом на роль посередника злиття є цитоплазматичний білок нервових клітин, названий латротоксинподібним. Своєю назвою він завдячує ?-латротоксину – діючому компоненту отрути паука каракурта. Цей компонент є відомим ініціатором масованого вивільнення нейромедіатора з пресинаптичного закінчення і з яким латротоксинподібний білок має спільні антигенні детермінанти. Попередні дослідження показали, що цей білок відзначається не лише деякою структурною подібністю, а і наявністю характерних для ?-латротоксину властивостей. Тому детальне дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка можливо допоможе з’ясувати його місце в процесі вивільнення нейромедіатора. Це, в свою чергу, значною мірою поповнить інформацію щодо білків – учасників синаптичної передачі, і внесе деяке розуміння в питання щодо механізму вивільнення нейромедіатора – ключового процесу, що забезпечує міжклітинне сполучення в нервовій системі та між нейронами та іншими акцепторними клітинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка як можливого учасника процесу нейросекреції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок