Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ В ГЕПАТОЦИТАХ ПРИ КОНСЕРВАЦІЇ ПЕЧІНКИ ТА ПРИ КРИЗАХ ВІДТОРГНЕННЯ ПІСЛЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ

МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ В ГЕПАТОЦИТАХ ПРИ КОНСЕРВАЦІЇ ПЕЧІНКИ ТА ПРИ КРИЗАХ ВІДТОРГНЕННЯ ПІСЛЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ

Назва:
МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ В ГЕПАТОЦИТАХ ПРИ КОНСЕРВАЦІЇ ПЕЧІНКИ ТА ПРИ КРИЗАХ ВІДТОРГНЕННЯ ПІСЛЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,26 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім.О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
ДОНЦОВА ЛАРИСА СТЕПАНІВНА
УДК: 611.018+611.36+612.359
МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ В ГЕПАТОЦИТАХ ПРИ
КОНСЕРВАЦІЇ ПЕЧІНКИ ТА ПРИ КРИЗАХ
ВІДТОРГНЕННЯ ПІСЛЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ
14.03.09 – гістологія, цитологія, ембріологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті хірургії та трансплантології АМН України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, лауреат Державної премії України
Гомоляко Ірина Володимирівна Інститут хірургії та
трансплантології АМН України, завідуюча лабораторією
патоморфології і цитології
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор Стеченко Людмила Олександрівна, Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця, професор кафедри гістології та ембріології
доктор медичних наук, професор Ступіна Олександра Семенівна, Інститут геронтології АМН України, науковий консультант лабораторії морфології та цитології.
Провідна установа:
Тернопільська медична академія ім.І.Я.Горбачевського, кафедра гістології, цитології та ембріології, МОЗ України, м.Тернопіль.
Захист відбудеться 06.02.2003 о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради при Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця (03057, м.Київ, просп.Перемоги, 34, морфологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету (01057, м.Київ, вул. Зоологічна, 1, стоматологічний корпус)
Автореферат розісланий 04.01.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грабовий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення загальних закономірностей реакції гепатоцитів і, зокрема, ядер гепатоцитів після консервації печінки в останні роки набуває важливого значення у зв’язку з поширенням у світі практики трансплантації печінки й започаткуванням цієї практики в Україні (В.С. Шапкин, 1991; Ш. Шерлок, 1999).
Метод прижиттєвої діагностики захворювань печінки є найбільш ефективним для діагностики захворювань, що мають чітко окреслену морфологічну картину – злоякісні та доброякісні пухлини, цирози тощо. Поряд з цим діагностика, що пов’язана із трансплантацією печінки, потребує конкретної та оперативної оцінки стану печінки, визначенню функціональної недостатності, ступеня вираженості дистрофічних змін, а також прогнозу кризів відторгнення. У зв’язку з цим виникає необхідність пошуку морфологічних критеріїв, що характеризують вищезазначені стани. Розвиток морфометрії з використанням сучасної комп’ютерної техніки надає широких можливостей для аналізу та узагальнення безлічі фактів, які одержані на органному, тканинному і клітинному рівнях. В області гепатології поєднання сучасної техніки та морфометричних методів дослідження сприяють визначенню кількісних показників стану печінки, які дають змогу об’єктивно оцінити структурні особливості тканини, провести їх інтерпретацію та пов’язати з функціональними показниками (К.Л. Агамова, 1988; Л.П. Воробьев, 1990; А.С. Логинов, 1994; В.Г. Начатой, 1997).
В літературі відсутні сучасні порівняльні морфометричні критерії, які стосуються особливостей реакції ядер гепатоцитів в умовах ішемії печінки, консервації та кризів відторгнення.
Розробка таких критеріїв дозволила б суттєво розширити можливості експериментальних досліджень у області трансплантології, створити нові діагностичні методи, дати більш точну оцінку функціонального стану печінки після її консервації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в межах галузевої наукової програми Інституту клінічної та експериментальної хірургії АМН України за темами “Екстракорпоральні резекції печінки”, номер державної реєстрації 019U016165 та “Розробка нового способу консервації донорських органів”, номер державної реєстрації 0106U010235, в яких дисертант виконував окремі фрагменти.
Мета та задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ В ГЕПАТОЦИТАХ ПРИ КОНСЕРВАЦІЇ ПЕЧІНКИ ТА ПРИ КРИЗАХ ВІДТОРГНЕННЯ ПІСЛЯ ТРАНСПЛАНТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок