Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ПОВЕДІНКУ ДОМІШОК І ДЕФЕКТІВ У ВІ-ЗАМІЩЕНИХ ФЕРИТ-ҐРАНАТОВИХ ПЛІВКАХ

ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ПОВЕДІНКУ ДОМІШОК І ДЕФЕКТІВ У ВІ-ЗАМІЩЕНИХ ФЕРИТ-ҐРАНАТОВИХ ПЛІВКАХ

Назва:
ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ПОВЕДІНКУ ДОМІШОК І ДЕФЕКТІВ У ВІ-ЗАМІЩЕНИХ ФЕРИТ-ҐРАНАТОВИХ ПЛІВКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І науки УКРАЇНИ
прикарпатський національний університет
ІМЕНІ василя стефаника
СОЛОВКО Ярослав Тарасович
УДК 538.975 .21
ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ПОВЕДІНКУ ДОМІШОК І ДЕФЕКТІВ У ВІ-ЗАМІЩЕНИХ ФЕРИТ-ҐРАНАТОВИХ ПЛІВКАХ
01.04.18 – Фізика і хімія поверхні
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Івано-Франківськ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-дослідній лабораторії фізики маг-ніт-них плівок та на кафедрі матеріалознавства і новітніх технологій Прикарпатського національ-ного університету імені Василя Стефа-ни--ка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Остафій-чук Богдан Костянтинович, завідувач кафедри матеріалознавст-ва і но-віт-ніх технологій Прикарпатського національного універси-тету імені Василя Сте-фа-ни-ка Міністерства освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Фодчук Ігор Михайлович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України, професор ка-фед-ри фізики твердого тіла, м. Чернівці;
кандидат фізико-математичних наук Котлярчук Богдан Костянтинович, Інститут прикладних проблем математики і механіки Національної Академії Наук України, провідний науковий співробітник, м. Львів.
Провідна установа: Інститут металофізики імені Г.В. Курдюмова Національної Академії Наук України, відділ теорії твердого тіла, м. Київ.
Захист відбудеться “28“ лютого 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.06 у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76000, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 57, конференц-зал (2й поверх).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Прикарпатського національного універ-си-те-ту імені Василя Стефаника (76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевчен-ка, ).
Автореферат розісланий “24“ січня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .051.06
доктор технічних наук, професор Сіренко Г.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Серед багаточисельного класу ферит-ґранатів особливе місце посідають Ві-заміщені епітаксійні плівкові структури, які є базовим функціональним елементом маґнітооптики. Перспективність їх використання обумовлена наявністю легкокерованої доменної структури і значної величини питомого фарадеївського повертання площини поляризації. Дані властивості дозволили використовувати Ві-заміщені ферит-ґранати для візуалізації маґнітних полів, в якості первинного перетворювача сигналів маґнітного поля в оптичні або електричні сигнали; для виробництва маґнітних сенсорів, які працюють на фізичних принципах відмінних від традиційних, що дає можливість розширити діапазон вимірюваних полів та підвищити їхню чутливість; для розробки пристроїв, які здатні зберігати інформацію при вимкненому живленні. Вони також можуть знайти застосування в інтегральній оптиці, перш за все в якості таких елементів оптичних схем, як вентилі, циркулятори тощо. Хоча ці елементи були створені і без використання маґнітних речовин, вони, як показують розрахунки, не є конкурентноздатними з маґнітооптичними.
Проте при вирощуванні Ві-заміщених ґранатів, яке проводиться, в основному, методом рідкофазної епітаксії (РФЕ), в склад отриманих структур з необхідністю входять домішки, які, в порівнянні з іншими ґранатовими плівковими структурами, призводять до значного відхилення від стехіометрії та появи відносно товстих перехідних шарів плівка-підкладка та плівка-повітря, що істотно впливає на вищеозначені параметри. Крім того, відбувається утворення радіаційних дефектів внаслідок іонної імплантації, яка використовується для подавлення жорстких маґнітних доменів та створення каналів їх просування.
Одним із ефективних способів впливу на домішкову підсистему монокристалу є його обробка потужним лазерним випромінюванням в області прозорості кристалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ ЛАЗЕРНОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ПОВЕДІНКУ ДОМІШОК І ДЕФЕКТІВ У ВІ-ЗАМІЩЕНИХ ФЕРИТ-ҐРАНАТОВИХ ПЛІВКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок