Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РИНКУ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ПРОДУКЦІЇ АПК

ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РИНКУ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ПРОДУКЦІЇ АПК

Назва:
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РИНКУ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ПРОДУКЦІЇ АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,45 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАСІЛЬЄВА Леся Миколаївна
УДК 338.439
ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК
РИНКУ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ПРОДУКЦІЇ АПК
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет, завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти - доктор економічних наук, професор
Мармуль Лариса Олександрівна,
Херсонський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Варченко Ольга Миронівна,
Білоцерківський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
доцент кафедри менеджменту.
Провідна установа – Харківський національний аграрний університет
ім.В.В.Докучаєва Міністерства аграрної політики України, кафедра організації виробництва і агробізнесу.
Захист відбудеться “24” червня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 в Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “22” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна перебудова і формування нової економічної ситуації в аграрному секторі України змінили не тільки форми і способи руху продукції, але і форми взаємодії господарських суб’єктів. Тепер особливого значення набуває якісне оновлення всієї системи економічних відносин через створення ринку по всій вертикалі АПК. Без ринку харчової продукції неможливо сформувати продовольчу безпеку країни, досягти збалансованої структури виробництва і потреб, вирішити вікову проблему відставання сільського господарства від промисловості в темпах розвитку, забезпечити високу та стійку ефективність аграрного виробництва та поступово зняти гострі соціальні питання села.
Ринок продовольчої продукції АПК і ринкові відносини у високорозвинених країнах не виникли стихійно, в їх основі досвід поколінь, еволюція самого ринку та його інституціонально-правове забезпечення. Становлення продуктового ринку АПК нашої держави має концептуальну незавершеність, протиріччя в підходах, відстає від динаміки подій, до 2001 року проходило в умовах спаду рівня реальних доходів і споживання населення, зниження його купівельної спроможності, коли продукти харчування у структурі сукупних витрат у середньому за місяць в розрахунку на одне домогосподарство займають більше 59%.
З огляду на це, виникає потреба у вивченні проблем: цілеспрямованого ринкового регулювання відтворювальних процесів в АПК; формування правової системи, яка визнає і охороняє ринок як основу всіх форм аграрного господарювання; визнання ринку і його інструментів усіма суб’єктами господарювання; вільного товарного обміну продукції сільського господарства і інших галузей АПК; конкурентної структури ринку, яка забезпечує легке входження і вихід з нього; державного регулювання економіки на етапі переходу до ринку та формування повноцінних ринкових відносин, які спираються на багатоукладність аграрного сектору.
Зазначені аспекти формування і функціонування продовольчого ринку АПК знаходяться постійно в полі зору науковців та досліджувались в роботах Андрійчука В.Г., Біттера О.А., Бугуцького О.А., Гайдуцького П.І., Дем’яненка М.Я., Лузана Ю.Я., Макаренка П.М., Мельника Л.Ю., Рижука С.М., Саблука П.Т., Шпичака О.М., Юрчишина В.В. та багатьох інших.
Разом з тим, не всі аспекти цієї багатопланової проблеми всебічно досліджені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК РИНКУ ПРОДОВОЛЬЧОЇ ПРОДУКЦІЇ АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок