Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБУ УПРАВЛІННЯ СТАНОМ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ПРИ ЩИТОВІЙ ВІДРОБЦІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБУ УПРАВЛІННЯ СТАНОМ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ПРИ ЩИТОВІЙ ВІДРОБЦІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

Назва:
ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБУ УПРАВЛІННЯ СТАНОМ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ПРИ ЩИТОВІЙ ВІДРОБЦІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ГІРНИЧИХ ПРОБЛЕМ ДОНЕЦЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ ім.О.О.ГАЛКІНА
Житльонок Дмитро Моісейович
УДК 622.831
ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБУ УПРАВЛІННЯ СТАНОМ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ПРИ ЩИТОВІЙ ВІДРОБЦІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ
05.15.11.-"Фізичні процеси гірничого виробництва"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк-1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ НАНУ ім. О.О.Галкіна
Науковий керівник:
доктор технічних наук, директор Донецького науково-дослідного вугільного інституту ДонВУГІ
Грядущий Ю.Б.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, заступник дирек-тора СКТБ Інституту геотех-нічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ)
Софійський К.К.
кандидат технічних наук, ведучий науковий співробіт-ник Макіївського державного науково-дослідного інституту з безпеки робіт в гірничій промисловості (МакНДІ)
Костиря В.Я.
Провідна установа - державне підприємство “Комплексний науково-дослідний і проектно-конструк-торський інститут з проблем Центрального району Донбасу” (ДонНДІ), м. Горлівка
Захист відбудеться "22" квітня 1999 р. у 12 годин на засіданні спеціалізованої ради К11.1184.02 у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ НАНУ ім.О.О.Галкіна за адресою: 340114, вул.Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Відділення ФТГП ДонФТІ НАНУ ім. О.О.Галкіна за адресою: 340114, вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розіслано "19" березня1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої Ради, канд. техн. наук
Є.І.Піталенко
ВСТУП
Актуальість теми дисертації.
На шахтах Центрального району Донбасу, на яких розробляється коксівне вугілля, комплексно-механізовані вибої в основному обладнані щитовими агрегатами 1АНЩ і 2АНЩ, що забезпечує навантаження на КМВ в 1,3-1,5 рази більше, ніж на молоткову лаву. На шахтах ВО “Артемвугілля” об`єм видобутку з таких вибоїв складає біля 32%. Разом з тим, в останні роки зменшилось середньодобове навантаження на щитивий вибій до 100 т. Причина в ускладнених гірничогеологічних умовах відробки вугільних пластів, в першу чергу у підвищених величинах тиску на кріплення виробок, а також у зменшенні стійкості бокових порід. В зв’язку з цим великою проблемою залишається забезпечення експлуатаційної здатності кріплення вуглеспускних та вентиляційних печей на весь час їх служби, оскільки саме не відповідність їх парметрів ускладненим геомеханічним умовам приводе до передчасного руйнування та ремонту. Засоби кріплення печей, які зараз застосовуються, не забезпечують необхідної експлуатаційної якості. Іде інтенсивний пошук нових матеріалів для кріплення печей та конструктивних рішень, що забеспечують необхідні параметри піддатливості та несучої здатності кріплення і відповідають умовам їх навантаження. Великий об’єм наукових досліджень в цьому напрямку виконаний такими відомими колективами, як ДонНДІ, ІГТМ НАНУ, ВНДМІ, ДДТУ та інш., які запропонували для кріплення печей як спеціальні механізовані секції, так і індивідуальні металеві стояки та конструкції з бетону. Перспективними є також способи активної дії на гірничий масив, які забезпечують благоприємний для кріплення виробки режим навантаження, тому що дозволяють змінити напруженно-деформований стан оточуючого виробку гірничий масив. Широкий розвиток отримав спосіб управління станом масиву за рахунок попереднього зволоження вугільного пласта водяними розчинами поверхнево-активних речовин (ПАР), який застосовується як для запобігання газодінамічним явищам, так і як спосіб управління гірничим тиском у підготовчих та очисних виробках. Для удосконалення цього методу та розширення області його застосування для підтримання вентиляційних і вуглеспускних виробок необхідно вивчення фізико-механічних властивостей вугільного пласта, особливо в умовах відробки зближених пластів, та визначення параметрів геоміханічних процесів у навколишньому масиві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ГЕОМЕХАНІЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ СПОСОБУ УПРАВЛІННЯ СТАНОМ ГІРНИЧОГО МАСИВУ ПРИ ЩИТОВІЙ ВІДРОБЦІ КРУТИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок