Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕТАЛОНІВ ЕФЕКТИВНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ПРОЦЕСІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ

ФОРМУВАННЯ ЕТАЛОНІВ ЕФЕКТИВНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ПРОЦЕСІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕТАЛОНІВ ЕФЕКТИВНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ПРОЦЕСІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Південноукраїнський державний педагогічний університет
імені К.Д.Ушинського (м. Одеса)
УНТІЛОВА ЕЛІНА АРТУРІВНА
УДК 378.937+378.126+374.6
ФОРМУВАННЯ ЕТАЛОНІВ ЕФЕКТИВНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ПРОЦЕСІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м.Одеса), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
ХМЕЛЮК Раїса Іллівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського (м.Одеса), професор кафедри педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
ЦОКУР Ольга Степанівна,
Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, завідувач кафедри педагогіки
 
– кандидат педагогічних наук, доцент
БРИЛІНА Валентина Людвігівна,
Вінницький державний педагогічний університет імені М.Коцюбинського, доцент кафедри методики музичного виховання
Провідна установа – Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист дисертації відбудеться 14 квітня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 9 березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена концептуальними положеннями Національної доктрини розвитку освіти України у ХХI столітті і цільової державної програми „Вчитель”, де наголошено на розробці й упровадженні раціональних методів ефективної педагогічної взаємодії вчителя й учнів у навчальній діяльності. Проблема успішності педагогічної діяльності здебільшого залежить від того, наскільки гармонійно в учителя складається взаємодія з учнем. Серед факторів, що є бар’єрами взаємодії вчителя з учнями, особливе місце посідають негативні стереотипи.
Проблема ефективної педагогічної взаємодії була предметом дослідження багатьох учених. Зокрема, було вивчено: залежність результату навчальної діяльності від стилю взаємодії вчителя з дітьми (Ю.Азаров, А.Богуш, С.Єрмакова, В.Кан-Калик, Е.Карпова, Я.Коломинський, С.Кондратьєва, З.Курлянд, В.Ликова, А.Линенко, Р.Хмелюк, О.Цокур, О.Чебикін та ін.); нетрадиційні педагогічні технології організації взаємодії на уроці (Т.Акбашев, О.Боделан, В.Дьяченко, М.Монтессорі, С.Френе, Р.Штайнер та ін.); аналіз й узагальнення педагогічного досвіду з організації взаємодії на уроці (Ш.Амонашвілі, М.Іванов, Є.Ільїн, С.Лисенкова, В.Шаталов, М.Щетинін та ін.); проблеми колективної організації навчальної праці та взаємодії вчителя й учнів у навчально-виховному процесі (З.Беленкіна, З.Васильєва, Т.Коннікова, В.Котов, Н.Родіонова, Н.Седова тощо); культура взаємодії педагога з дітьми (Г.Бриль, Ю.Гільбух, В.Грехнев, С.Кривцова та ін.).
Водночас необхідність подібних наукових розробок очевидна, оскільки без них неможливе впровадження у шкільну практику нових сучасних педагогічних технологій, що вимагають від учителя мобільності, гнучкості, творчих якостей і навичок професійного самовдосконалення (Е.Карпова, Н.Кічук, Л.Кіяшко, З.Курлянд, А.Линенко, О.Саннікова, Р.Хмелюк, О.Цокур, О.Чебикін та ін.).
Останнім часом відбувається активний пошук шляхів корекційної діяльності в галузі перепідготовки педагогічних кадрів, а саме, в контексті підвищення їхнього професіоналізму (Н.Богомолова, В.Бриліна, Л.Гриценко, І.Гурська, І.Колесникова, С.Крисюк, В.Ликова, Л.Петровська, І.Цимбалюк та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕТАЛОНІВ ЕФЕКТИВНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ВЗАЄМОДІЇ У ПРОЦЕСІ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок