Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Біокаталітичні ансамблі на основі протеолітичного фермента, який включено до різноманітних ліотропних мезофаз

Біокаталітичні ансамблі на основі протеолітичного фермента, який включено до різноманітних ліотропних мезофаз

Назва:
Біокаталітичні ансамблі на основі протеолітичного фермента, який включено до різноманітних ліотропних мезофаз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна Академія Наук України
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського
Пихтєєва Олена Гераклітівна
УДК 577.15.08:577.152.34:541.128.135 (043.8)
Біокаталітичні ансамблі на основі протеолітичного фермента, який включено до різноманітних ліотропних мезофаз
02.00.10. - біоорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Одеса-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-хімічному інституті ім. О.В.Богатського НАН України
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Шапіро Юрій Євгенович,
Університет Бар-Ілан, факультет природознавчих наук, Ізраїль
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
чл.-кор. НАН України
Камалов Герберт Леонович,
Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України, завідувач відділу каталізу
кандидат хімічних наук
Станкевич Олена Олексіївна,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова, ПНДЛ-5,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут біоколоїдної хімії ім. Ф.Д.Овчаренка
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “25” травня 2001 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої ради
Д 41.219.02 Фізико-хімічного інститутуі ім. О.В.Богатського НАН України (65080, м. Одеса, Люстдорфська дорога, 86)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Фізико-хімічного інституту ім. О.В.Богатського НАН України, м.Одеса, Люстдорфська дор., 86.
Автореферат розісланий “20” квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук, с.н.с. Литвинова Л.О.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В останні десятиліття активно розвивається новий напрямок біоорганічної хімії — міцелярна ензимологія. Вона вивчає механізм дії та активність ферментів, які включено у різноманітні ліотропні мезофази: звернені міцели, моно— або багатошарові ліпосоми, ламелярні або кубічні структури. У таких колоїдних структурах фермент захищений від впливу органічного розчинника, що викликає його денатурацію, і має можливість функціонувати в умовах, близьких до умов живої клітини.
Незважаючи на значну кількість робіт в галузі міцелярної ензимології, дотепер не запропоновано способу одержання біокаталітичних частинок, що зберігають свою активність у водному й органічному середовищі. Назріла необхідність одержання біокаталітичних частинок, у яких фермент термостійкий, спроможний до роботи в широкому діапазоні рН та захищений від впливів органічного розчинника, який викликає його денатурацію. З іншого боку, біокаталітичні частинки повинні легко утворюватися в стандартних умовах, зберігатися в готовому вигляді та після закінчення реакції ви-ділятися з реакційного середовища.
Актуальність цієї проблеми обумовлена ще і тим, що дослідження такого роду істотно доповнюють сучасні уявлення про функціонування ферментів усередині і на поверхні клітинних мембран, а також відчиняють нові можливості біотехнології.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі молекулярної структури та спектроскопії Фізико-хімічного інституту ім. А.В.Богатського НАН України відповідно до плану фундаментальних науково-дослідних робіт “Просторова структура біокаталітичних ансамблів, які застосовуються в міцелярній ензимології” (1991-1993 р., номер держреєстрації 0193U041880), “Пошук способів молекулярного конструювання кардіотропних препаратів на основі клатратних сполук за участю кавітандів і мікрокапсул” (1993-1997 р., номер держреєстрації 0193U041893) та програми ДКНТ України “Створення кардіологічних і нейротропних фармацевтичних препаратів пролонгованої дії” (1994-1997 р., номер держреєстрації 0194U001496). Автор двічі в 1994/1995 і 1996/1997 навчальних роках одержувала гранти Міжнародного фонду “Відродження”.
Мета і завдання дослідження. Робота присвячена розробці умов одержання, вивченню будови і властивостей нових біокаталітичних ансамблів на основі синтетичних поверхнево-активних речовин (ПАР) різноманітної природи, водорозчинного ферменту й органічних розчинників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Біокаталітичні ансамблі на основі протеолітичного фермента, який включено до різноманітних ліотропних мезофаз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок