Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування інноваційної стратегії використання шахтних вод

Формування інноваційної стратегії використання шахтних вод

Назва:
Формування інноваційної стратегії використання шахтних вод
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Глухова Олена Олександрівна
УДК 502:338:622.3
Формування інноваційної стратегії використання шахтних вод
Спеціальність 08.08.01 – “Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана Інституті економіки промисловості НАН України (м. Донецьк)
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Петренко Ірина Валентинівна, завідувач кафедри управління персоналом і економіки праці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор В’юн Валентин Георгійович, завідувач кафедри економіки Миколаївського державного університету ім. Сухомлинського Міністерства освіти і науки України;
кандидат економічних наук, Дєєва Наталія Едуардівна, доцент кафедри менеджменту і господарського права Донецького Національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Провідна установа – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (м. Одеса).
Захист відбудеться “_8_” _липня_ 2005 р. об _11_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий “_5_” _червня_ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к. е. н, доцент О.П.Грідін
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Глобальна екологічна криза в сучасних умовах придбала не тільки важливе практичне, але і актуальне теоретичне значення для майбутнього людства і самої цивілізації. Виникнення і загострення протиріч між суспільством і природою стає небезпечним внаслідок все зростаючого залучення до промислового виробництва природних ресурсів, високих темпів урбанізації населення і все зростаючих вимог людства до рівня комфортності. Екологічна проблема носить вічний характер і в принципі нерозв'язна. Можна лише знизити поріг екологічного напруження системними і ефективними діями як кожної людини, так і співтовариства загалом. Використання водних ресурсів є одним з показників екологічного і соціального клімату в будь-якій країні. З часу початку індустріалізації проблема водопостачання в Донбасы залишається найгострішою. Водозабезпечення природним місцевим річковим стоком, що доводиться на одного жителя Донецької області (180 куб. м), в 5 раз менше, ніж в середньому по Україні. Об'єм стічних вод перевищує 1,7 млрд. м3 в рік, половина якого не відповідає встановленим санітарно-екологічним вимогам. Величезний потенціал щодо можливості доповнювання водних ресурсів мають шахтні води. Проте через відсутність інноваційної стратегії, яка відповідає вимогам формування ринкових відносин і потребам водозабезпечення промислових регіонів значні ресурси шахтних, кар'єрних вод застосування не знаходять.
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю наукового обгрунтування доцільності використання виробничого стоку вугільних шахт як додаткового природного ресурсу.
Зв'язок роботи з науковими планами, програмами, темами. Робота виконувалася відповідно до тематичних планів науково-дослідних робіт ІЕП НАН України в період 2000-2005 рр., які увійшли до складу цільових комплексних програм, затверджених Мінтопенерго України, Донецькою облдержадміністрацією. Зокрема, за темою “Фінансовій механізм запобігання та ліквідації екологічних наслідків використання виробничого потенціалу" (номер ДР 0104U003429, 2004р.), “Напрями реформування податкової системи України”(номер ДР 0101U001182, 2003р.). Автор брав участь у розробці теоретичних, методологічних положень щодо еколого-економічної оцінки і удосконалення механізму державного управління природокористуванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування інноваційної стратегії використання шахтних вод

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок