Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка біосенсорів на основі композицій мономер-олігомерного типу, що здатні фотополімеризуватись

Розробка біосенсорів на основі композицій мономер-олігомерного типу, що здатні фотополімеризуватись

Назва:
Розробка біосенсорів на основі композицій мономер-олігомерного типу, що здатні фотополімеризуватись
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,44 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна
 
Ребрієв Андрій Вікторович
УДК 577.15:53.082.75:544.526:542.952.6
Розробка біосенсорів на основі композицій мономер-олігомерного типу, що здатні фотополімеризуватись
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
Стародуб Микола Федорович,
Інститут біохімії ім. О. В. Палладіна
НАН України, завідувач відділу біохімії
сенсорних і регуляторних систем.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Дмитренко Микола Петрович,
Інститут екогігієни та токсикології
ім. Л. І. Медведя МОЗ України,
завідувач лабораторії біохімії;
доктор хімічних наук, професор
Кальченко Віталій Іванович,
Інститут органічної хімії НАН України,
завідувач відділу хімії фосфоранів.
Провідна установа – Інститут біології клітини НАН України,
м. Львів, відділ регуляторних систем клітини.
Захист відбудеться “ 24 ” лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України (01601, м. Київ – 30, вул. Леонтовича 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії
ім. О. В. Палладіна НАН України (м. Київ, вул. Леонтовича 9).
Автореферат розісланий “ 24 ” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Кірсенко О. В.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Потреби сучасної медицини, екології і біотехнології вимагають створення нових аналітичних систем, що мають високу специфічність і чутливість і разом з тим є дешевими, компактними та простими у використанні. Розробка і впровадження таких пристроїв дасть можливість успішно сприяти діагностиці і лікуванню захворювань, вирішувати проблеми контролю і регуляції біотехнологічних процесів, а також моніторингу навколишнього середовища. Серед таких пристроїв велику увагу приділяють біосенсорам - приладам нового покоління, що поєднують у собі біологічний селективний елемент із фізичним перетворювачем. Протягом останніх років промислове виробництво біосенсорів у світі зробило гігантський стрибок. Так, якщо в 1993 році ринок біосенсорів складав 150 млн. доларів, то в 1997 р. він досяг більш ніж 1 млрд. [Weetal, 1996, Turner, 1998].
Основна проблема при створенні біосенсорів полягає в розробці ефективних методів іммобілізації біологічного матеріалу на поверхні перетворювача. Як перспективні перетворювачі для біосенсорів можна виділити іоночутливі польові транзистори (ІЧПТ). Однак на шляху їх широкого використання виникають труднощі, пов'язані з відсутністю розроблених методів для іммобілізації біологічного матеріалу на поверхні ІЧПТ, що поряд з необхідним рівнем збереження біологічної активності дозволяли б здійснювати даний процес одночасно з виготовленням самих ІЧПТ. Застосування рідких композицій, здатних до фотополімеризації (РФПК) на основі мономер-олігомерних сполук як вихідного матеріалу іммобілізаційного матриксу дозволяє одержувати селективні мембрани біосенсорів при кімнатній температурі, без використання деструктуючих температурних і хімічних факторів, з регульованими фізико-хімічними і механічними властивостями формованого полімеру. У той же час виготовлення біологічно активних мембран зазначеним способом забезпечує високу відтворюваність і відповідає технології фотолітографії, яка широко застосовується в мікроелектронній промисловості.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проводилася в рамках наукової тематики відділу біохімії сенсорних і регуляторних систем Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна: "Створення наукових основ експресної доклінічної біохімічної діагностики і моніторингу довкілля з використанням селективних взаємодій біомолекул та біосенсорної технології", № держреєстрації 01974004371.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розробка біосенсорів на основі композицій мономер-олігомерного типу, що здатні фотополімеризуватись

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок