Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ

УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 658. 5 + 334.7
ШАРІПОВА
ОЛЬГА СЕРГІЇВНА
УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ
Спеціальність 08.06.01 - Економіка підприємства
і організація виробництва
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ - 1999


Дисертацією є рукопис .
Дисертацію виконано у Східноукраїнському державному університеті Міністерства освіти України ( м. Луганськ ).
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Воронкова Алла Еженівна,
Східноукраїнський державний університет
Міністерства освіти України,
доцент кафедри менеджменту.
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Червова Лідія Георгіївна,
Інститут економіки промисловості Національної академії наук України, ведучий науковий співробітник відділу проблем управління виробництвом (м.Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент
Кірсенко Ольга Анатоліївна,
Луганський інститут внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, доцент кафедри економіки, фінансів та права (м.Луганськ).
Провідна установа - Харківський державний політехнічний університет Міністерства освіти України, кафедра економіки та маркетингу (м.Харків).
Захист відбудеться 4 листопада 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському державному університеті за адресою : 91034, Луганськ, кв. Молодіжний, 20 А.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Східноукраїнського державного університету за адресою: 91034, Луганськ, кв. Молодіжний, 20А.
Автореферат розісланий 4 жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козаченко Г.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В економіці України господарським комплексам традиційно належить значна роль. У теперішній час господарські комплекси української економіки знаходяться в скрутному стані, оскільки минулі процеси приватизації і реструктуризації істотно не вплинули на їхню діяльність. Заходи із санації українських господарських комплексів, відновленню їх обсягів виробництва можливо здійснювати тільки на основі модернізації цих комплексів.
Основну увагу при модернізації господарського комплексу доцільно сконцентрувати на використанні та визначенні основних напрямків розвитку його виробничого потенціалу. Виробничий потенціал господарського комплексу є складною системою. Проте в цій якості виробничий потенціал господарського комплексу в економічній літературі практично не розглядається. Частіше усього в роботах, що присвячені дослідженню виробничого потенціалу господарського комплексу, розглядаються поняття потенціалу, його структура, оцінка величини потенціалу і шляхи ефективного використання. Достатнє поширення одержав ресурсний підхід до концепції виробничого потенціалу, у якому поняття виробничого потенціалу розглядається як сукупність ресурсів, що у процесі виробництва приймають форму чинників виробництва. Поряд із ресурсним підходом до визначення сутності виробничого потенціалу в економічній літературі зустрічається і підхід, за яким поняття виробничого капіталу і виробничої потужності розглядаються як синонімічні.
Сучасні дослідження з проблем управління виробничим потенціалом з урахуванням особливостей процесу модернізації господарського комплексу та умов перехідного періоду економіки України до ринкової системи господарювання, майже відсутні. Ця відсутність зумовлена, з одного боку, спадом виробництва в господарських комплексах, а, з іншого - частковою втратою інтересів вчених саме до проблем виробництва та виробничого потенціалу. Зарубіжні дослідження з даної проблеми теж не можна визнати системними, до того ж їх не можна використовувати у повному обсязі та без внесення відповідних змін у зв'язку із специфікою розвитку економічної ситуації в Україні та управління українських господарських комплексів. Все це визначає важливість й актуальність проведених дисертаційних досліджень і розробок та їх значення для діяльності господарських комплексів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВИРОБНИЧИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПРИ МОДЕРНІЗАЦІЇ ГОСПОДАРСЬКОГО КОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок